کد خبر : ۴۷۶۷۸۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶
بزرگداشت آیین نوروز در خانه آسیا در هاوانا

مقیم/ مراسم بزرگداشت آیین نوروز در هاوانا، در محل خانه آسیایی با حضور جمعی از سفرای آسیایی، اروپایی و آفریقایی و مقامات دستگاههای مختلف کوبایی و تعدادی از دوستداران فرهنگ و تمدن ایرانی برگزار شد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا ، خانم «نیورکا شونگ» مسئول موزه خانه آسیایی در این مراسم ، نوروز را عید باستانی ایران زمین معرفی کرد که در حال حاضر در چندین کشور آن را جشن می گیرند.
 وی از سفارت جمهوری اسلامی ایران جهت برگزاری مراسم نوروز در محل خانه آسیایی برای دومین بار طی سالهای اخیر، تشکر و قدردانی نمود.
در این مراسم «کامبیز شیخ حسنی» سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سابقه تاریخی این مناسبت که ریشه در فرهنگ سرزمین کهن پارس داشته و در طول اعصار متمادی از سوی ملل و اقوام مختلف حفظ و گرامی داشته شده است، بر اهمیت آن به عنوان نماد حیات، زیبائی، وحدت، صلح و دوستی میان ملتها تاکید کرد.
وی با اشاره به ثبت نوروز به عنوان میراث ناملموس بشری از سوی یونسکو در سال 2009 و همچنین اعلام روز 21 مارس بعنوان روز جهانی نوروز از سوی مجمع عمومی سازمان ملل در قطعنامه این نهاد در سال 2010 ابراز امیدواری کرد که ملتهای مختلف با تاسی از روح نوروز در جهت برقراری صلح حقیقی در جهان تلاش نمایند. 
در این مراسم به همت نمایندگی کشورمان در کوبا و همکاری خانه آسیا در هاوانا، 
سفره هفت سین ، صنایع دستی و انواع شیرینی جات ایرانی زینت دایر و برنامه های فرهنگی و نوروزی نیز اجرا شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : هاوانا     |     جشن نوروز     |     نوروز     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi