کد خبر : ۴۷۶۷۰۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۶
ایجاد بستر سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی مولفه اصلی در ایجاد اشتغال/ عملکرد دولت در سال ۹۵ در اشتغالزایی قابل قبول نبود

مقیم/ عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ایجاد سرمایه گذاری داخلی و خارجی برای خروج از رکود اشتغال، گفت: دولت در سال گذشته به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی نتوانست اقدام موثری در کاهش بیکاری انجام دهد.

به گزارش مقیم به نقل از خانه ملت، مسعود رضایی درخصوص عملکرد دولت در سال 95 در حوزه مقابله با بیکاری و افزایش اشتغال، گفت: مقابله با بیکاری و افزایش اشتغال به تنهایی درحیطه وظایف دولت نبوده و حاکمیت به طور کلی باید تدبیر ویژه در حل معضل بیکاری اتخاذ کند زیرا بیکاری ریشه در مشکلات اقتصادی دارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف برای مقابله با بیکاری، افزود: بدون سرمایه‌گذاری و تقویت تولید در کشور نمی توان به ایجاد شغل در جامعه امیدوار بود، درحال حاضر نیروهای تحصیلکرده و تولیدکننده بسیاری در کشور وجود دارد اما متناسب با این افراد شغل مناسب ایجاد نشده است.

وی با بیان اینکه مقابله با بیکاری و افزایش اشتغال نیازمند عزم ملی و حاکمیتی است، تصریح کرد: باتوجه به شرایط نامناسب اقتصادی در چند سال گذشته نمی‌توان به سرمایه‌گذاری امید چندانی داشت، ضمن اینکه این دولت درحال حاضر در اکثر حوزه‌ها و بخش‌ها مبالغ بسیاری بدهکار است و به دلیل نداشتن سرمایه ایجاد شغل نیز دور از دسترس است؛ البته می توان با یک عزم ملی و فراخوان عمومی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای افزایش تولید و مقابله با بیکاری دعوت به عمل آورد.

رضایی با تاکید بر استفاده از سرمایه‌گذاران خارجی برای ارتقاء سطح تولید و میزان اشتغالزایی در جامعه، گفت: باید با ایجاد رونق اقتصادی و خروج از رکود، از جوانان جویای کار تحصیلکرده استفاده بیشتری در مشاغل داشت زیرا درحال حاضر پدیده بیکاری در نقاط مختلف کشور بسیار پررنگ است که به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

این نماینده مردم درمجلس دهم وحدت ملی و عزم میان مسئولان را برای مقابله با بیکاری ضروری دانست و افزود: به طورحتم گشایش دررونق اقتصادی و ایجاد بستر لازم برای استفاده از سرمایه گذاران خارجی و داخلی می تواند مشکلات موجود درحوزه اشتغالزایی را حل کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد شغل دراین دولت برای مردم به هیچ عنوان ملموس نیست، تصریح کرد: متاسفانه نمی توان به آمار و ارقام ارایه شده از سوی دولت درایجاد شغل اعتنا کرد ازاین رو تنها راه ممکن برای برون رفت از این مشکل، تولید سرمایه و ایجاد سرمایه گذاری است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مسعود رضایی     |     شیراز     |     نماینده     |     سرمایه گذاری خارجی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi