کد خبر : ۴۷۶۶۶۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
۲ پست اسکله از مجتمع بندری کاسپین با حضور رئیس جمهور افتتاح شد

مقیم/ انزلی/ دو پست اسکله از مجتمع بندری کاسپین (اسکله نفتی و چندمنظوره) با حضور رئیس‌جمهوری در منطقه آزاد انزلی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن روحانی با حضور در منطقه آزاد انزلی، دو پست اسکله نفتی و چند منظوره بندر کاسپین افتتاح شد.

اسکله ها با وسعت ۳۵۳ هکتار که شامل اجرای دو پست از ۲۲ پست اسکله، دو موج شکن که در مجموع به طول پنج هزار و ۱۰۰ متر با ظرفیت اولیه دو میلیون تن و ظرفیت نهایی ۱۵ میلیون با قابلیت پهلوگیری کشتی های بزرگ با آب خور ۹ متر و ظرفیت ۱۲ هزار تن کالای تجاری و ۲۰ هزار تن کالای نفتی مورد بازدید و افتتاح رئیس جمهور قرار گرفت.

با افتتاح این دو پست برای یک هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال زایی شده است.

لازم به ذکر است که برای احداث و بهره برداری از این دو پست هفت هزار میلیارد ریال اعتبار دولتی  و سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده شده است.

همچنین امروز آغاز عملیات اجرایی طرح احداث آکواریوم و باغ خزندگان و مجموعه مارینای بندر کاسپین (موج شکن و اسکله تفریحی) با اشتغال زایی  برای ۲۰۰ نیز انجام می شود.

برای عملیات اجرایی آکواریوم و باغ خزندگان بخش خصوصی ۲۰ میلیون یورو سرمایه گذاری می کند همچنین ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار از بخش دولتی برای عملیات اجرایی مجموعه مارینای بندر کاسپین هزینه می شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اسکله     |     کاسپین     |     رئیس جمهور     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi