کد خبر : ۴۷۶۵۹۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶
بلندترین کافه دنیا در میعادگاه مُد

مقیم/ یکی از ویژگی‌های بارز توسعه‌یافتگی کشورهای اروپایی، بویژه در مرکز و غرب قاره، حفظ داشته‌های تاریخی در کنار مظاهر مُدرن است. دوسلدورف یکی از این‌گونه شهرهاست. درحالی‌که مردم این شهر مهم تجاری اتحادیه‌ی اروپا معتقدند طولانی‌ترین کافه‌ی قدیمی دنیا را دارند، شهرشان میعادگاه صنعت‌گران مُد و از مراکز تجاری مهم جهان است.

دوسلدورف، مرکز ایالتی مهم در جمهوری فدرال آلمان (نوردراین-وستفالن) است که شهرهای مهمی از این کشور تاثیرگذار اروپایی را در خود دارد. کلن، بن (اولین پایتخت کشور جدید)، دوسلدورف، آخن (پایتخت اروپا در دوره‌ی قیصر کارل کبیر) دویسبورگ (با بزرگ‌ترین بندر و آبراه‌های داخلی در قاره اروپا)، کرفلد (شهر ابریشم) و بیله‌فلد (شهر نساجی) و شهرهای بزرگ دیگری چون اسن و دورتموند. دوسلدورف پایتخت این ایالت است که از تراکم جمعیتی بالایی هم برخوردار است و فاصله‌ی بسیاری از شهرهای آن ناچیز است. تیم‌های فوتبال مهمی هم دارد؛ مانند اف سی کلن، بورسیا دورتموند، آرمنیا بیله‌فلد و...

نام دوسلدورف برگرفته از نام رو دوسل است که به راین می‌ریزد. این شهر را شهر کافه‌ها هم می‌نامند. اهالی آن معتقدند اگر تمام میزهای بلند جلو کافه‌های این شهر قدیمی را که به‌موازات رود راین قرار دارند متصل در نظر بگیریم، بلندترین میز_کافه‌ی دنیا خواهد شد.

دوسلدورف درواقع شهری بندری است کنار رودخانه‌ی راین که در حدود یک دهه‌ی گذشته، از نظر شهرسازی و تجارت پیشرفت زیادی کرده است. این شهر پر است از دفاتر مرکزی بانک‌ها، مؤسسه‌های بیمه و شرکت‌های صنعتی. ازجمله جاذبه‌های شهر این است که پر است از فروشگاه‌های بزرگ لباس که حتا در روزهای تعطیل که فروشگاه‌های بسیاری از شهرهای اروپا تعطیلند، خیل عظیمی از مشتاقان را برای خرید لباس، بویژه با استفاده از تخفیف‌های موردی یا فصلی، به‌سمت خود می‌کشانند.

درواقع گردشگرانی که در هتل‌های این شهر اقامت دارند، صبح که از خواب برمی‌خیزند، به‌جای عزیمت به مکان‌های تاریخی، کفش و کلاه می‌کنند که به فروشگاه‌های لباس بروند و خرید کنند؛ لابه‌لای خرید، اگر شد، به مکانی تاریخی یا حتما به کافه‌های ساحلی هم سری بزنند. البته دوسلدورف شهری پُرموزه‌ است و در عین حال، ایالتی که مرکزیت آن با این شهر است، بر اساس برآورد یونسکو، در کنار نیویورک و پاریس ،از جمله مهم‌ترین مراکز فرهنگی کره‌ی زمین نیز توصیف شده است.

از جاذبه‌های گردشگری شهر به این‌ها هم می‌توان اشاره کرد:

شهر قدیم (آلتشتاد)، تفرجگاه نوار ساحلی، برج مخابراتی راین، میدان قلعه (برگ پلتز)، کنیزالی (بولوار کانال)، ساختمان کی 20 (مجموعه‌ی هنری)، کاخ و پارک بنرت، موزه‌ی لوبک و باغ وحش دریایی، باغ گیاه‌شناسی و پارک هاف گارتن.
منبع : ایسنا

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کافه     |     تفرجگاه     |     آلمان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi