کد خبر : ۴۷۶۵۷۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶
منع حضور دو تابعیتی در مناسب کشور برای سطوح مقامات است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه تابعیت مضاعف مغایر با منافع ملی کشور است، گفت: مسئله منع حضور دو تابعیتی در مناسب کشور، برای سطوح مقامات است.

به گزارش مقیم به نقل از خانه ملت، مسعود گودرزی با اشاره به موضوعات مطروحه درباره وجود مدیران دو تابعیتی در بدنه دولت، گفت: علوی وزیر اطلاعات به صراحت و قاطعیت بارها اعلام کرده است که افراد دو تابعیتی در سطح مقامات و مدیران ارشد وجود ندارند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته مسئله منع حضور دو تابعیتی در مناسب کشور، برای سطوح مقامات است، که این واژه مقامات در قانون به خوبی توضیح داده شده است.

وی افزود: در بحث تابعیت مفاهیم بسیاری وجود دارد و در برخی مواقع موضوعات مانند گرین کارت، مجوز اقامت و تابعیت دو گانه با تلفیق می شود، این در حالی است که به طور مثال مسئله گرین کارت با موضوع تابعیت متفاوت است.

گودرزی ادامه داد: مقاماتی که موفق به کسب تابعیت دوم می شوند، کشور دوم امتیازاتی را به وی می دهد که شاید برای پیگیری مطالبات و منافع ملی ما محدودیت داشته باشد، از این رو تابعیت مضاعف مغایر با منافع ملی کشور است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: از طرف دیگر موضوع گرین کارت تنها یک مجوز ورود و خروج برای افراد است و قوانین حمایتی در کشور دوم را برای افراد، مانند تابعیت مضاعف ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: در شرایط کنونی برخی موضوعات و مباحث درباره تابعیت مضاعف میان دستگاه ها وجود دارد که قطعا این مسائل باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد تا تعیین تکلیف شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مسعود گودرزی     |     مدیر دوتابعیتی     |     دو تابعیتی     |     تابعیت دوگانه     |     تابعیت مضاعف     |     تابعیت غیرایرانی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi