کد خبر : ۴۷۶۴۶۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵
پیام تیریک عید نوروز به ایرانیان مقیم خارج از کشور

به مناسبت سال جدید دکتر علی اکبر کریمی نائب رئیس فراکسیون ایرانیان مقیم خارج از کشور ،  دکتر بهرام قاسمی رئیس مرکز دیپلماسی و سخنگوی وزارت امور خارجه و علي اصغر محمدي مدير كل امور ايرانيان وزارت امور خارجه در پیامهای جداگانه  عید نوروز را به تمامی ایرانیان مقیم خارج از کشور تبریک گفتند.

متن پیام های تبریک به شرح ذیل است:

 

                                                            به نام خداوند جان وخرد

ای تغییر دهنده دلها و دیده‏ ها / ای تدبیر کننده شب و روز  / ای گرداننده سالها و حالها / بگردان حال ما را به نیکوترین حالها

 

هم وطنان عزیز مقیم خارج از کشور

 

نوروز باستانی کهن ترین جشن گیتی و رشته پیوند نسل های گذشته و حال ایران زمین است که با آموزه های  اسلامی تحکیم یافته و همواره بازگشت به زیبایی و خوبی را برای اقوام و فرهنگ های مختلف این مرز و بوم به ارمغان آورده است.

همچنین تقارن این ایّام فرخنده با سالروز میلاد بزرگ بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و روز بزرگداشت مقام و منزلتِ مادران و بانوان ایرانی را نیز به همه شما عزیزان تبریک و شادباش عرض می کنم.

با توجه به توانمندیها و ظرفیتهای بسیار زیاد و متنوع موجود در بین ایرانیان مقیم خارج از کشور و وجود چهره های ارزشمند و نامدار علمی و فرهنگی و اقتصادی در بین شما عزیزان، ما خدمتگذاران ملت شریف ایران در مجلس شورای اسلامی، بویژه فراکسیون ایرانیان مقیم خارج از کشور، تمام تلاش خود را برای زمینه سازی حضور گسترده و موثر شما در داخل کشور در زمینه های گوناگون و برداشتن موانع قانونی موجود برای بهبود شرایط فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری در ایران، بعمل خواهیم آورد.

سالی سرشار از برکت و موفقیت برای همه شما هموطنان ایرانی مقیم خارج از کشور و همه کسانی که دل در گرو اعتلا و پیشرفت ایران بزرگ در جای جای جهان دارند، آرزومندم .

 

                                            علی اکبر کریمی

                            نایب رییس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور

 

 

                                 یا مقلب،قلب ما را شاد کن                                 یا مدبر، خانه را آباد کن

                                            یا محول، احسن الحالم نما                                             از  بدی ها  فارغ البالم  نما

 

آب  زنید راه را ،  هین که نگار می رسد

مژده دهید  باغ را ،  بوی  بهار می رسد

ایرانیان  پر غرور، با افتخار   و  سرفراز

 

 

خجسته   باد  عید سعید نوروز، فرخنده  باد  آغاز  سال 1396  خورشیدی  وسرسبز    باد   بهار  زندگی تان.   بهار بهترین   بهانه   برای   آغاز، و آغاز   بهترین   بهانه   برای   زیستن   است، آغاز   بهار   بر شما   مبارک باد.

سالی   دگر با  همه سختی ها  و گشایش ها ، کامیابی  ها  و   تجربه های تلخ و شیرین  گذشت   و   در آستانه  آغازی  دوباره  و  نو  به نو  شدن  ایام   هستیم. ملت بزرگ و  تمدن ساز  ایران، در  طول تاریخ   پرشکوه   و  باعظمت  خود   نه تنها  در ساختن  ایران زمین   که در  رشد  و توسعه   تمدن بشری   و  تعالی   فرهنگ زیبای  انسانی   و  انتقال  تمدنی    به اقصا   نقاط جهان  نقش   بسزائی  ایفاء کرده است.  ایرانی   و ایرانیان  در جای جای تاریخ و گوشه گوشه این جغرافیای  جهان گستر،  رد پائی از  علم و ادب  و فرهنگ  و هنر   خود را  برجای  گذارده   و  تمدن  بشری   و   جوامع و سرزمین های  مختلفی  را  وامدار خویش ساخته اند.  ملت بزرگ  ایران زمین  و  خانواده بزرگ   ایرانیان  در سراسر گیتی ، در  سالی  که  گذشت     توانستند با    وجود   همه  موانع   و سختی ها   و  مشکلات   داخلی  و خارجی  به حرکت  تکاملی  و  رو به  رشد خود   در   همه  زمینه ها   ادامه  دهند  و  افتخارات  بسیاری  در عرصه های  مختلف  از سیاست  و تجارت گرفته  تا  علم و دانش  و فرهنگ و  هنر   کسب نمایند.  در هنگامه پرغوغا  و پر آشوب  و بحران  زده  کنونی   که   آتش جنگ  و  وحشت و ترور  از سرزمین های   دور  و نزدیک   زبانه  می کشد، ایران  و  ایرانی   پرچم  صلح  و  آرامش  را   در  دست گرفته   و   منادی   دوستی، گفتگو  و  انسانیت  گشته است.  بخصوص  شما  ایرانیان   ساکن و مقیم خارج  از کشور، نقش بسیار  ارزشمند  و سازنده ای  در  معرفی   سرشت  پاک  و فرهنگ   ناب و هنر اصیل و  شرافت  انسانی  ِ ایران و ایرانی  به  مردمان و دولتمردان  جهان دارید  و به  اذعان  میزبانان تان  از بهترین   و فعال ترین و موثرترین   جوامع  اقلیت  ساکن در کشورهای  دیگر هستید. امید است با تداوم نقش سازنده  و موثر خویش در معرفی  چهره  پاک  و   بی آلایش   ایران زمین، بتوانید به رسالت  ملی  و  میهنی  خود  بیش از پیش عمل  نمائید.  بدون تردید دولت جمهوری اسلامی  ایران و  بخصوص وزارت امور خارجه بعنوان مسئول  اجرای   روابط و تعاملات خارجی،  کماکان  به وظائف  ذاتی خود   در حمایت  و پشتیبانی  از شما ایرانیان  عزیز در  هر کجای این کره خاکی ، با قوت و قدرت ادامه خواهند داد.

 از حضرت حق، صاحب قلوب  و  مدبر امور، می خواهیم در این ایام ِتحول و دگرگونی، حال مان را به احسن حال تحویل فرماید  و   برای  یکایک  شما ایرانیان  عزیز و گرامی   سلامت، سعادت، سیادت ، سرور، سروری ، سبزی  و سرزندگی؛   آرزومندِم. 

 

                                                              بهرام قاسمی

                                   رئیس مرکز دیپلماسی و سخنگوی  وزارت امور خارجه

 

               با نام و ياد خالق زيباييها 

                                         و  روشني بخش دلها  

  برآمد باد صبح و بوي نوروز
                    به کام دوستان و بخت پيروز
  مبارک بادت اين سال و همه سال
                    همايون بادت اين روز و همه روز


فرا رسيدن سال نو و عيد نوروز را كه امسال با ولادت حضرت فاطمه (س) دخت گرامي پيامبر اسلام (ص) مقارن گشته است را حضور ايرانيان عزيز مقيم در اقصي نقاط گيتي تبريك و تهنيت عرض مي نمايم .

سالي كه گذشت ، سالي مملو از وقايع تلخ و شيرين براي ايرانيان بود . تداوم كاميابيها و سرافرازيهاي  سياسي، امنيتي ، اقتصادي ، فرهنگي ، علمي و ورزشي ايران عزيز و فرزندان اين مرز و بوم نويد بخش آينده اي روشن براي ملتي است كه اراده ي خلل ناپذير خود را براي حفظ هويت ملي و فرهنگي و اثر گذاري در بناي جهاني مبتني بر نوع دوستي و ارزشهاي الهي و انساني به نمايش گذارده است . 

به رسم سنت خوب ايرانيان  در موسم تحويل سال ، ياد عزيزان از دست رفته و بزرگان عرصه ي دفاع از كيان ايران زمين و چهره هاي ارزشمند و ماندگار كشورمان  را گرامي داشته  و به روان پاك آنها درود مي فرستيم . 

نمادهاي فرهنگي ايرانيان همانند نوروز و  آغاز  سال نو با بهار كه با حيات دوباره ي طبيعت در هم آميخته  ، نشان از فرهيختگي ملتي دارد كه نقش تمدن ساز آن در طول تاريخ بشري بي بديل بوده است . سرنوشت ما ايرانيان با ايمان به ارزشهاي والاي توحيدي ، قوميتها و گويشهاي زباني مختلف با چنين نمادهايي به هم پيوند خورده و آرمان مشترك سربلندي ايران عزيز  را رقم  زده است . 

اشك شوق ايرانيان در شاديهايشان ، در بلند آوازه شدن نام ايران و ايراني ، در اهتزاز پرچم سه رنگ در افتخارات قهرمانانمان  و نواخته شدن سرود ملي و حزن آنها در اندوه حوادث تلخي همچون حادثه ي پلاسكو ، احساسي مشتركي است كه آن را در سال گذشته تجربه كرده ايم . 
مردمان چنين سرزميني در هر كجا كه باشند  سزاوار تكريم  ، عزت و احترام بوده و اعتلاي جايگاه رفيع اين ملت متمدن و صيانت از حقوق آنها وظيفه ي همگان از جمله كارگزاران دولت جمهوري اسلامي ايران مي باشد . 

با اميد به لطف پروردگار متعال ، سال نو را آغاز و براي تمامي هموطنان عزيزي كه دل در گرو خدمت به آنها نهاده ايم  ، سالي سرشار از سلامتي ، همدلي ، سعادت و 
بهروزي آرزومنديم . 

 


                               علي اصغر محمدي 
                      مدير كل امور ايرانيان خارج از كشور

 

به جهت ایجاد ارتباط با فراکسیون ایرانیان مقیم خارج از کشور مجلس شورای اسلامی و وزارت امور خارجه خصوصا اداره کل امور ایرانیان وزارت امور خارجه کلیه پیامهای شما بزرگواران به بخشهای مربوطه ارجاع داده می شود. تمامی سوالات در خصوص مسائل، مشکلات و موانع مربوط به سرمایه گذاری در ایران و امور کنسولی، نظام وظیفه و دانشجویی و... مربوط به شما عزیزان مقیم خارج از کشور که در ذیل این صفحه کامنت به همراه اعلام مسیر ارتباطی(ایمیل یا شماره تماس) بگذارید از مسئولین مربوط پیگیری شده و پاسخ آن به شما اعلام میگردد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان مقیم خارج از کشور     |     نوروز     |     ایرانیان خارج از کشور     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ملیکا :: شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۷:۴۵
وقتی دو تابعیتی ها جایی در ایران ندارند چطور توقع جذب سرمایه داریم
شما قبلا به این نظر رای داده اید
0
1
پاسخ به نظر
ادمین :: سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸:۲۳
با سلام لطفا این متن رو مطالعه نمایید http://moghym.com/detail/News/472938/4
شما قبلا به این نظر رای داده اید
0
0
مانی از ایروان :: شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶:۴۵
سلام عید بر شما مبارک اخبار مربوط به دو تابعیتی ها و ضبط اموال آنها در ایران صحت داره؟
شما قبلا به این نظر رای داده اید
0
1
پاسخ به نظر
ادمین :: سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸:۴۸
با سلام لطفا این متن رو مطالعه نمایید http://moghym.com/detail/News/472938/4
شما قبلا به این نظر رای داده اید
0
0
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi