کد خبر : ۴۷۶۴۶۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵
پیام تبریک مدير كل امور ايرانيان وزارت امور خارجه به مناسبت فرا رسیدن سال نو

مقیم/ علي اصغر محمدي مدير كل امور ايرانيان وزارت امور خارجه در پیامی فرا رسیدن سال نو را به تمامی ایرانیان مقیم خارج از کشور تبریک گفت.

به گزارش مقیم، متن پیام تبریک علي اصغر محمدي به شرح ذیل است:

               با نام و ياد خالق زيباييها 

                                         و  روشني بخش دلها  

  برآمد باد صبح و بوي نوروز
                    به کام دوستان و بخت پيروز
  مبارک بادت اين سال و همه سال
                    همايون بادت اين روز و همه روز


فرا رسيدن سال نو و عيد نوروز را كه امسال با ولادت حضرت فاطمه (س) دخت گرامي پيامبر اسلام (ص) مقارن گشته است را حضور ايرانيان عزيز مقيم در اقصي نقاط گيتي تبريك و تهنيت عرض مي نمايم .

سالي كه گذشت ، سالي مملو از وقايع تلخ و شيرين براي ايرانيان بود . تداوم كاميابيها و سرافرازيهاي  سياسي، امنيتي ، اقتصادي ، فرهنگي ، علمي و ورزشي ايران عزيز و فرزندان اين مرز و بوم نويد بخش آينده اي روشن براي ملتي است كه اراده ي خلل ناپذير خود را براي حفظ هويت ملي و فرهنگي و اثر گذاري در بناي جهاني مبتني بر نوع دوستي و ارزشهاي الهي و انساني به نمايش گذارده است . 

به رسم سنت خوب ايرانيان  در موسم تحويل سال ، ياد عزيزان از دست رفته و بزرگان عرصه ي دفاع از كيان ايران زمين و چهره هاي ارزشمند و ماندگار كشورمان  را گرامي داشته  و به روان پاك آنها درود مي فرستيم . 

نمادهاي فرهنگي ايرانيان همانند نوروز و  آغاز  سال نو با بهار كه با حيات دوباره ي طبيعت در هم آميخته  ، نشان از فرهيختگي ملتي دارد كه نقش تمدن ساز آن در طول تاريخ بشري بي بديل بوده است . سرنوشت ما ايرانيان با ايمان به ارزشهاي والاي توحيدي ، قوميتها و گويشهاي زباني مختلف با چنين نمادهايي به هم پيوند خورده و آرمان مشترك سربلندي ايران عزيز  را رقم  زده است . 

اشك شوق ايرانيان در شاديهايشان ، در بلند آوازه شدن نام ايران و ايراني ، در اهتزاز پرچم سه رنگ در افتخارات قهرمانانمان  و نواخته شدن سرود ملي و حزن آنها در اندوه حوادث تلخي همچون حادثه ي پلاسكو ، احساسي مشتركي است كه آن را در سال گذشته تجربه كرده ايم . 
مردمان چنين سرزميني در هر كجا كه باشند  سزاوار تكريم  ، عزت و احترام بوده و اعتلاي جايگاه رفيع اين ملت متمدن و صيانت از حقوق آنها وظيفه ي همگان از جمله كارگزاران دولت جمهوري اسلامي ايران مي باشد . 

با اميد به لطف پروردگار متعال ، سال نو را آغاز و براي تمامي هموطنان عزيزي كه دل در گرو خدمت به آنها نهاده ايم  ، سالي سرشار از سلامتي ، همدلي ، سعادت و 
بهروزي آرزومنديم . 


                               علي اصغر محمدي 
                      مدير كل امور ايرانيان خارج از كشور

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi