کد خبر : ۴۷۶۴۴۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵
پلیس البرز شیاد فضای مجازی وکاریابی در خارج از کشور را دستگیر کرد

مقیم/ فرمانده انتظامی البرز گفت: فردی که تحت عنوان کاریابی در خارج از کشوراقدام به کلاهبرداری و سوءاستفاده از فریب خوردگان می کرد دراین استان دستگیرشد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، سردار بخشعلی کامرانی صالح گفت: در پی رصد و پایش فضای مجازی توسط پلیس فتای البرز مشخص شد که فردی با ایجاد اکانت و صفحاتی در فضاهای مجازی تحت عنوان پیداکردن کار یا مدلینگ در یکی از کشورهای همجوار اقدام به اغفال ودریافت پول از افراد مختلف می کند. 
وی در خصوص شیوه کار این شیاد اینترنتی خاطرنشان کرد که متهم با کسانی که متقاضی کار در یکی از کشورهای همجوار بودند قرارملاقات گذاشته و اقدام به گرفتن پول، اغفال و سوء استفاده از آنها می کند بدون اینکه خبری از شغل باشد. 
کامرانی صالح افزود : با شکایت 2 نفر مالباخته مشخص شد که متهم با هماهنگی های قبلی در کشور مورد نظر، پس از عزیمت این افراد در آن کشور، توسط همدستان خود از فریب خوردگان مبالغی را اخذ کرده اند و این 2نفرمالباخته پس از اینکه متوجه کلاهبرداری شده اند خود را به سفارت ایران معرفی و به کشور بازگشته اند. 
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع ، این شکایت به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتای استان قرارگرفت و با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی محل سکونت متهم شناسایی و با قرار صوری دستگیر شد. 
وی اظهارکرد: متهم در بازجویی های اولیه سعی در گمراه کردن پلیس و انکار موضوع می کرد که با ارائه مدارک مستند و بررسی های بیشتر تجهیزات الکترونیکی وی، به بزه های انتسابی اعتراف کرد. 
کامرانی صالح گفت: تاکنون بیش از 100 نفراز افرادی که توسط این متهم به دام افتاده اند شناسایی و برای اخذ شکایت احضار شده اند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : شیاد     |     دستگیری     |     البرز     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi