کد خبر : ۴۷۶۲۹۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵
وزیر نیرو در قزوین: ۱۰۰ مگاوات برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور تولید شده است

مقیم/وزیر نیرو گفت: از ابتدای امسال بیش از ۱۰۰ مگاوات برق توسط نیروگاه‌‌های تجدیدپذیر کشور تولید شده است.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین، حمید چیت‌چیان در مراسم افتتاح نیروگاه 55 مگاواتی کهک در قزوین اظهار داشت: خوشحالیم که امروز شاهد بهره‌‌برداری از سایت 55 مگاواتی بادی در قزوین هستیم.

وی افزود: 20 مگاوات از ظرفیت این نیروگاه قبلاً افتتاح شده بود و امروز 35 مگاوات به ظرفیت آن افزوده شد.

وزیر نیرو گفت: جای خرسندی دارد که این نیروگاه تماماً توسط صنعتگران و متخصصان داخلی تولید و راه‌اندازی شده است و این نشان از توانمندی متخصصان داخلی در تکنولوژی‌های نوین دنیا است.

چیت‌چیان بیان کرد: خوشبختانه پتانسیل خوبی برای تولید انواع انرژی‌های تجدیدپذیر در قزوین و کشور ایجاد شده است به طوری که ما امسال شاهد افزایش چندین برابری تولید برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر سراسر کشور هستیم.

وی گفت: برای نخستین بار در سالیان گذشته امسال بیش از 100 مگاوات برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور تولید شده است در حالی که میزان تولید برق نیروگاه‌های تجدیدپذیر در سال گذشته تنها 16 مگاوات بوده است.

وزیر نیرو بیان کرد: امیدواریم با ادامه این روند سال آینده بتوانیم میزان تولید برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور را به 600 تا 700 مگاوات برسانیم.

چیت‌چیان همچنین از تولید هزار مگاوات برق سالیانه از نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در آینده‌ای نزدیک به ظرفیت تولید یک هزار مگاوات برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر سراسر کشور خواهیم رسید.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : حمید چیت‌چیان     |     تولید     |     برق     |     قزوین     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi