کد خبر : ۴۷۶۲۸۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵
مقام بلاروس: مکتب کشتی ایران الگوی جهانی است

مقیم/مسکو/الکساندر دوبکوفسکی رئیس فدراسیون کشتی بلاروس با ارزشمند خواندن فرصت شرکت تیم ملی این کشور در رقابت های جهانی فرنگی ۲۰۱۷ در آبادان، گفت: مکتب کشتی ایران در جهان قدرتمندترین و برای همه یک الگو است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، دوبکوفسکی در حاشیه حضور تیم ملی کشتی بلاروس در سفارت جمهوری اسلامی در مینسک، گفت: تیم های کشتی ایران الگویی هستند که همه کشورها می خواهند از آن سرلوحه بگیرند و این فقط نظر من نیست، بلکه دیدگاه همگان به شمار می رود. 
وی در این مصاحبه ادامه داد: با توجه به ضرورت ارتقای کشتی در بلاروس، برای همکاری در این حوزه تلاش می کنیم تا تماس ها بین ورزشکاران و مربیان کشتی هر دو کشور انجام گیرد.
رئیس فدراسیون کشتی بلاروس همچنین گفت: پیشنهاد می کنیم اردوهای مشترکی در ایران و بلاروس برای ورزشکاران دو کشور برگزار شود، زیرا شرایط اقلیمی و فصلی خوبی وجود دارد. 
وی افزود: فصل زمستان برای برگزاری اردوی کشتی گیران بلاروسی در ایران مناسب است تا بتوانیم با ورزشکارانی که در صدر جهان هستند، اردوی مشترک برگزار کنیم.
دوبکوفسکی همچنین خواستار برگزاری مسابقات دوستانه بین کشتی گیران بلاروسی و ایرانی پیش از برگزاری مسابقات مهم از جمله جام جهانی شد.
وی در پایان گفت: امیدواریم با آمادگی کنونی که داریم، بتوانیم در مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی پیش رو در آبادان یک رقابت جدی را با تیم های حریف برگزار کنیم.
اعضای کاروان تیم ملی کشتی فرنگی جمهوری بلاروس که هفته جاری برای شرکت در رقابت های جام جهانی سال 2017 این رشته عازم آبادان می شوند، در دیدار با مصطفی اویسی سفیر جمهوری اسلامی، جایگاه برتر جهانی ایران در ورزش کشتی را ستودند.
در این نشست که عصر پنجشنبه در سفارت ایران با حضور الکساندر مدوید قهرمان سه دوره پیاپی المپیک،هفت دوره رقابت های جهانی همراه مربیان و برخی اعضای تیم اعزامی به ایران برگزار شد، راههای گسترش همکاری های دو کشور در زمینه کشتی از طریق همکاری فدراسیون ها بررسی شد. 
مدوید که بارها با زنده یاد پهلوان غلامرضا تختی نیز کشتی گرفته است، گفت: کشتی ایران یکی از بهترین ها در جهان است و ایرانی ها همیشه در رقابت های المپیک و جهانی قهرمان و مدال آور بوده اند. 
سی و پنجمین دوره رقابتهای جام جهانی کشتی فرنگی 26 و 27 اسفند در آبادان با گروه A: شامل ایران، روسیه، قزاقستان و آلمان و B: آذربایجان، ترکیه، بلاروس و اوکراین برگزار می شود. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : الکساندر دوبکوفسکی     |     آبادان     |     بلاروس     |     کشتی     |     مسکو     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi