کد خبر : ۴۷۶۲۷۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵
هلدينگ های وابسته به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در جذب سرمایه گذاران خارجی نقش موثری دارند

مقیم/ مشاور استاندار و دبیر شورای ایرانیان خارج از کشور آذربایجان غربی با مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار مقیم از ارومیه، رویا محمدزاد حیدرلو دبیر شورای ایرانیان خارج از کشور آذربایجان غربی با مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان گفت: هلدينگ های وابسته به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در جذب سرمایه گذاران خارجی، که یکی از مهمترین اهداف دبیرخانه شورا رشد اقتصادی و توسعه پایدار است، می توانند در جذب ایرانیان مقیم خارج از کشور نقش موثری را ایفا کنند و برای نیل به این ارمان مهم و تحقق اهداف توسعه اقتصادی و رو به رشد جذب سرمایه گذاری خارجی در دولت تدبیر امید روند مطلوبی را داشته است.

مشاور استاندار آذربایجان غربی افزود: برای توسعه پایدار که تمامی دولت ها تاکید دارند و سیاست دولت تدبیر امید برای اشتغال زایی جوانان و تحقق این امر درهای اقتصادی را برای جذب سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج از کشور و سرمایه گذاران خارجی باز کرده و ما در حال شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری استان هستیم.

محمدزاد به نقش تعاونی ها به عنوان تشکل های اقتصادی و اجتماعی دارای توان و ظرفیت لازم برای سازماندهی اقشار و گروه های مختلف مردمی و جوانان را در جهت ایجاد توسعه انسانی پایدار می باشد اشاره کرد و گفت: تشکل های بخش خصوصی زیر مجموعه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی می توانند رابط خوبی بین ما و سازمان بین‏ المللی کار (I.L.O) به منظور استفاده از ظرفیت های آن سازمان برای ارتقا سطح علمی و همکاری های دو جانبه آموزشی و انقال تکنولوژی در راستای توسعه استان و اشتغال زایی باشند.

وی اشاره به برگزاری المپیادهای مهارت ملی و مشارکت در المپیاد مهارت بین‏المللی به منظور انتقال تجربیات آموزش های فنی جهانی به داخل کشور را موثر دانستند.

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی در این دیدار گفت: روند سرمایه گذاری خارجی ما پروسه ای دارد در اینجا کمیته فنی داریم که ارکان های ذیربط در آن عضو هستند در حیطه ما به دو صورت، کارگر ی و یا کارفرما (سرمایه گذار) به کشور مراجعه می کنند هر تبعه ای به این صورت وارد کشور شود باید از ما مجوز کار و روادید بگیرد تا بتواند شروع به کار کند و این پروسه هم یک ماه طول نمی کشد.

نقی زاده افزود: ما رهبر سنفونی اشتغال هستیم وسیاست گذار ی اشتغال می کنیم و باید در بسترهای متفاوت اشتغال ایجاد کنیم اگر ما بتوانیم پنجره واحد را در استان بصورت کارشناسی راه اندازی کنیم تا سرمایه گذاران در بروکراسی اداری گیر نکنند و در روند سرمایه گذاری تسهیل شود خواهیم توانست بخشی از اشتغال جوانان را حل کنیم.

نقی زاده در ادامه اظهار داشت: ما در عرض چند سال در استان از طریق بنگاه های اقتصادی در انتقال تکنولوژی خوب عمل کردیم ما برای توسعه و اشتغال استان هر کمکی از دستمان بیاید کمک می کنیم و تشکل های ما می توانند همکاری بیشتری با دبیر خانه شورا در جذب سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج از کشور و سرمایه گذاران خارجی داشته باشند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi