کد خبر : ۴۷۶۲۷۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵
برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی به توسعه استان کمک می کند

مقیم/ مشاور استاندار و دبیر شورای ایرانیان خارج از کشور آذربایجان غربی با مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی ارومیه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار مقیم از ارومیه، رویا محمدزاد حیدرلو دبیر شورای ایرانیان خارج از کشور آذربایجان غربی در دیدار با مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی ارومیه گفت: بی‌شک برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی می‌تواند با شناساندن ظرفیت‌های استان، آن را به یکی از کانون‌های توسعه تبدیل کند.

مشاور استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگا‌ه‌های بین‌المللی می‌تواند یکی از راه‌های جذب سرمایه‌گذاران خارجی باشد اظهار داشت: استان آذربایجان‌غربی دارای ظرفیت‌های رشد و شایستگی های فراوانی است و برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی می‌تواند با شناساندن ظرفیت‌های استان، آن را به یکی از کانون‌های توسعه تبدیل کند.

وی افزود: هم‌اکنون با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تاکید دولت تدبیر و امید نیز به طور جدی اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود قرار داده و استاندار نیز به پیگیری مستمر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توجه ویژه دارد.

محمدزاد با اشاره به ظرفیت‌ها و مزیت‌های موجود در استان تصریح کرد: بی‌شک آذربایجان‌غربی در تمامی بخش‌ها از جمله موقعیت راهبردی، بوم‌گردی، اکوتوریسم کشاورزی، ذخایر معدنی و آب و هوایی و از همه مهمتر نیروی انسانی از لحاظ مدیریت کشوری بسیار غنی است.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی ارومیه نیز در این دیدار گفت: ورود ایرانیان خارج از کشور برای سرمایه گذاری برای کشور و استان از لحاظ مادی و معنوی بسیار حیاتی و تاثیر گذار است ما استقبال می کنیم در این راستا قدم برداریم، ایرانیان مقیم خارج از کشور متعلق به این سرزمین هستند و شرایط را باید فراهم کنیم تا آنها بتوانند با اطمینان خاطر و با آغوش باز برگردند و سرمایه گذاری کنند.

فاتحی افزود: ما در استان صنعت بزرگ نداریم منابع استان محدود هست و باید برنامه ریزی کنیم تا صنعت مادر برای توسعه استان ایجاد کنیم ما چندین نمایشگاه در کشورهای همجوار از جمله اربیل، ارمنستان، آذربایجان، وان، استانبول ترکیه و شمال عراق برگزار کردیم و بهره برداری خوبی توانستیم بکنیم ما باید بخش خصوصی را وارد عمل کنیم و به انها بها بدهیم تا بتوانند بسترهای لازم را برای جذب سرمایه گذاران خارجی فراهم کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: ما دارای پتانسیل خوبی از لحاظ منابع و نیروی انسانی هستیم در سطح تصمیم گیران کلان کشوری نیروی خوبی داریم اما نتوانستیم از داشته های خودمان استفاده کنیم این زمانی جامع عمل می پوشاند که اجماع داشته باشیم و در راستای توسعه شهر استفاده کنیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi