کد خبر : ۴۷۶۲۶۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵
«دانمارک» در بخش تولید خوراک آبزیان در خمین سرمایه‌گذاری می‌کند

مقیم/مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی از سرمایه‌گذاری دانمارکی‌ها در تولید خوراک آبزیان در خمین خبر داد.

به گزارش مقیم به نقل از تسنیم، حسن اکبری با اشاره به فعالیت‌های آبزی‌پروری در کشور و استان مرکزی اظهار داشت: سالیانه حدود 500هزار تن خوراک مورد نیاز بخش آبزی پروری کشور است که با پیش‌بینی انجام شده برای تولید 800هزار تن آبزی پرورشی در پایان برنامه ششم توسعه این نیاز به رقمی حدود 800هزار تن می‌رسد.

وی افزود: از این میزان خوراک مورد استفاده در بخش آبزی‌پروری کشور حدود 100هزار تن آن وارداتی است که اغلب از کشورهای فرانسه, دانمارک, ترکیه و یکی- دو کشور دیگر به ایران وارد می‌شود.

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی با اشاره به سرمایه‌گذاری کشور دانمارک در حوزه خوراک آبزیان در استان مرکزی گفت: مقرر شده تا یکی از شرکت‌های معروف تولیدکننده خوراک آبزیان از کشور دانمارک با مشارکت سرمایه‌گذار ایرانی هفتمین کارخانه خوراک آبزیان خود در جهان را در استان مرکزی و شهرستان خمین احداث کند.

اکبری ادامه داد: ظرفیت تولید این کارخانه در فاز اول 15هزار تن است که در فازهای 2 و 3 این ظرفیت به 25 و 50 هزارتن افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: با کامل شدن ظرفیت تولید این کارخانه نه تنها از واردات نیمی از خوراک به کشور جلوگیری خواهد شد, بلکه تصمیم گرفته شده تا بخشی از تولید این کارخانه به کشور روسیه, ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس نیز صادر شود.

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی با اشاره به میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در این طرح گفت: مبلغ سرمایه‌گذاری اولیه برای راه‌اندازی این کارخانه 7میلیون دلار است که مقرر شده تا پس انجام کلنگ‌زنی اوایل تیرماه سال 96 انجام شود.

وی اضافه کرد: خوراک تولیدی این کارخانه در مهرماه سال 97 وارد بازار می‌شود تا بتواند بخش از خوراک باکیفیت کشور را تامین کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : خوراک     |     خمین     |     آبزی     |     دانمارک     |     تولید     |     استان مرکزی     |     سرمایه‌گذاری     |     حسن اکبری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi