کد خبر : ۴۷۶۲۵۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵
وزیر راه و شهرسازی: ۴۵۰ کیلومتر بزرگراه در آستانه نوروز افتتاح می شود

مقیم/آمل/وزیر راه و شهرسازی گفت: ۴۵۰ کیلومتر بزرگراه در اسفنده ماه و در آستانه نوروز در کشور مورد افتتاح و بهره برداری قرار می گیرد تا آسایش و ایمنی سفر را ارتقا دهیم.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، عباس آخوندی پیش از ظهر جمعه در حاشیه بازدید از تونل آبشار در محور هراز اظهار داشت: عبور از البرز از نظر فنی کار سختی است و باید از دل آبشار عبور می کردیم و از نظر زمین شناسی، البرز منطقه کوهستانی و خرد شده ای است که ریزش های مکرری و کار مهندسی پیچیده ای دارد.

وی با بیان اینکه محور هراز زیباترین کدیدور ایران است و باید معماری جاده نیز مدنظر قرار گیرد تصریح کرد: در ساخت پل ها و تونل نیز به معماری و زیبایی توجه شده است.

وزیر راه با اظهار خرسندی از افتتاح تونل آبشار گفت: از نظر فنی و معماری کار خوبی شده است و فرم پل ها و تونل ها را به مسابقه معماری گذاشته ایم.

وزیر راه و شهرسازی درباره مسیر رشت – قزوین در حوزه شمال نیز اظهار داشت: ر حوزه شمال گلوگاهی در مسیر قزوین به رشت داشیم که تونل آن هفته آینده بهره برداری می شود و امیدواریم مشکل عمده آن رفع شود.

آخوندی اظهار داشت: همچنین در مسیر فیروزکوه نیز تونل شیرگاه هفته آینده بهره برداری می شود.

یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس نیز  با تقدیر از وزیر راه و استاندار مازندران گفت: عبور از البرز هزینه بر و سنگین است و برای ۹ کیلومتر از مسیر هراز ۹۷ کیلومتر هزینه شده است.

وی یادآور شد: تونل آبشار بسیار سنگین است و افتتاح این تونل خدمات بزرگی در حوزه راه است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نوروز     |     آمل     |     عباس آخوندی     |     افتتاح     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi