کد خبر : ۴۷۶۲۳۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵
فعالیت ۵۰۰ هزار جوان نخبه در سمن ها ثمره تلاش دولت یازدهم است

مقیم/ معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: فعالیت ۵۰۰ هزار جوان نخبه اجتماعی در سازمان های مردم نهاد (سمن ها) ثمره تلاش و توجه دولت یازدهم به جوانان است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا محمدرضا رستمی روز پنجشنبه در ستاد ساماندهی امور جوانان همدان اظهار کرد: پیش از فعالیت دولت یازدهم تعداد سازمان های مردم نهاد مجوزدار در بخش امور جوانان کشور 50 سمن بود که با استانداردهای جهانی فاصله زیادی داشت.
وی اضافه کرد: اکنون با برنامه ریزی و تلاش دولت تدبیر و امید به یک هزار و 500 سازمان افزایش یافته است که بر اساس برنامه تا پایان دوره دولت یازدهم نیز 2 هزار و 500 مجوز برای سمن های امور جوانان صادر می شود.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 950 فقره پرونده در سامانه مشارکت اجتماعی جوانان فعال شده و در نوبت دریافت مجوز هستند گفت: طبق برنامه این تعداد تا پایان سال 99 باید به پنج هزار مجوز افزایش یابد.
رستمی اعتماد به جامعه جوان و ایجاد فضای امنیت و احترام را رویکرد دولت یازدهم در مشارکت اجتماعی دانست و ادامه داد: دولت امسال شاخص امید و نشاط را در جامعه جوان به عنوان شاخص و رویکرد اصلی این حوزه سرلوحه قرار داد و برای تحقق آن موضوع مشارکت جامعه جوان را به عنوان سیاست اصلی اجرایی کرد.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ادامه گفت: هم اکنون 19 خانه جوان در سطح استان های کشور فعال است.
رستمی افزود: تا پایان امسال نیز خانه های جوان به دیگر استان های کشور خواهد رسید که هدف از تشکیل این خانه ها رشد و شتاب فرهنگی و اجتماعی جامعه نخبه جوان است.
وی بیان کرد: خانه های جوان باید خیلی زودتر از این، فعالیت خود را آغاز می کردند و اکنون از تمامی دستگاه های اجرایی انتظار داریم همکاری و مشارکت لازم را در این زمینه داشته باشند چراکه این خانه ها مرکز رشد اجتماعی و فرهنگی جوانان خواهد بود.
وی با اشاره به راه اندازی مراکز مشاوره ازدواج و خانواده در 16 استان کشور گفت: تا پایان دولت یازدهم 300 مرکز مشاوره خانواده در همه استان ها شکل می گیرد.
رستمی با بیان اینکه تاکنون 240 مرکز مشاوره مجوز فعالیت قانونی خود را دریافت کرده اند افزود: برای این مراکز مشاوره، 2 هزار و 500 مدرس در سطح ملی شناسایی شده اند.
وی خاطرنشان کرد: برهمین اساس سالانه 750 هزار زوج در کشور زیر پوشش این مراکز قرار می گیرند.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به روند مطلوب ایران در شاخص توسعه جوانان در جهان اظهار کرد: در سال ۲۰۱۵ در حوزه های آموزش و تحصیلات و نیز سلامت و بهداشت از میانگین جهانی بالاتر بوده ایم.
رستمی افزود: البته طبق این ارزیابی در حوزه اشتغال متوسط و در حوزه های اجتماعی و سیاسی متوسط به پایین هستیم.
وی خاطرنشان کرد: این ارزیابی برداشت کارشناسان جهانی است که البته دلیل آن کم توجهی در گذشته برای ارایه اطلاعات دقیق در این پنج شاخص همکاری و مشارکت موثر در ارسال آمار و اطلاعات بوده است.
وی تصریح کرد: بر اساس اطلاعات موجود شاخص اجتماعی در جوانان کشور متوسط به بالا است و در حوزه سیاسی نیز جزو کشورهای فعال و در سطح عالی هستیم.
محمدرضا رستمی معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان برای حضور در ستاد ساماندهی امور جوانان و افتتاح خانه جوان همدان امروز پنجشنبه به این استان سفر کرده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نخبه     |     ایرانیان نخبه     |     ورزش     |     همدان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi