کد خبر : ۴۷۴۲۰۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵
پیشرفت ۸۵ درصدی پروژه های باقیمانده از مصوبات سفر هیات دولت به خراسان رضوی

مقیم/مشهد/مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان رضوی گفت: هم اکنون متوسط پیشرفت فیزیکی پروژه های باقیمانده از محل مصوبات سفر شهریور ماه سال ۱۳۹۳ هیات دولت به این استان بیش از ۸۵ درصد است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، مهدی سالیانی مجموع مصوبات سفر رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت را به خراسان رضوی 131مصوبه در قالب 794 پروژه اعلام کرد. 
وی افزود: اعتبار مصوب برای تخصیص این پروژه ها پنج هزار و 230 میلیارد ریال تعیین شد اما به مرور به دلیل محدودیتهای اعتباری و تنگناهای مالی نیاز اعتباری این طرحها برای تکمیل افزایش یافت. 
مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: تاکنون از کل این پروژه ها 381 مورد تکمیل شده و میانگین پیشرفت اجرایی سایر مصوبات حدود 85 درصد است. 
وی از جمله پروژه های تکمیل شده را سدهای بار، ارداک، قره تیکان، بیمارستان خلیل آباد، بیمارستان حشمتیه سبزوار، کنارگذر رباط سفید و 15 مصوبه مربوطه به شرکت گاز اعلام کرد. 
سالیانی گفت: در کنار این طرحها 44 پروژه تحرک بخشی به اقتصاد استان و 99 پروژه از محل اعتبارات مواد 10 و 12 قانون تنظیم مقررات و مدیریت بحران نیز در این مدت در خراسان رضوی به سرانجام رسیده است. 
وی افزود: 106 پروژه تامین آب روستایی و 90 پروژه اجرای طرحهای هادی نیز از محل مصوبات سفر رئیس جمهوری به خراسان رضوی تکمیل شد. 
مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در مجموع تاکنون اعتباراتی که ویژه مصوبات سفر استانی هیات دولت در شهریور ماه 93 به استان پرداخت شده شش هزار و 670 میلیارد ریال است. 
وی گفت: علاوه بر آن به منظور تحقق وعده ها و تفاهم نامه های سفر نیز از محل اعتبارات تبصره 36 در سال جاری شش هزار و 130 میلیارد ریال در قالب اسناد خزانه اسلامی برای خراسان رضوی پیش بینی شده است. 
سالیانی از جمله طرحهای مربوط به وعده های دولت و تفاهم نامه ها را ساماندهی کشف رود، حاشیه شهر مشهد و اجرای طرح فاضلاب گلبهار عنوان کرد. 
سفر سال 1393 رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت به خراسان رضوی در قالب هشتمین سفر استانی دولت یازدهم انجام شد. 
در این سفر رئیس جمهوری بر خلاف سایر سفرها به همراه کل اعضای هیات دولت به خراسان رضوی سفر کرد و نشست هیات دولت در مشهد تشکیل شد. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مهدی سالیانی     |     حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی     |     هیات دولت     |     خراسان رضوی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi