کد خبر : ۴۷۴۱۴۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵
نماینده سفارت فرانسه در ایران: مردم فرانسه قدردان خدمات اصیل ادبی «رضا سید حسینی» هستند

مقیم/اردبیل/نماینده سفارت فرانسه در ایران گفت: خدمات اصیل رضا سید حسینی در معرفی ادبیات فرانسه در ایران بی‌نظیر است و مردم این کشور قدردان زحمات این شخصیت ادبی هستند.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، لورن کریگه صبح دوشنبه در مراسم بزرگداشت رضا سید حسینی در اردبیل تصریح کرد: سید حسینی یکی از نویسندگان و مترجمان به نام کشور ایران است که به جهات مختلف شخصیتی استثنایی محسوب می‌شود.

وی افزود: به دلیل اصالت فعالیت‌های ادبی و همچنین به لحاظ روح و شخصیت فردی رضا سید حسینی یکی از چهره‌های ممتاز ادبیان ایران محسوب می‌شود.

نماینده سفارت فرانسه در ایران تأکید کرد: اثرات تألیف و ترجمه‌های متعدد رضا سید حسینی حتی بعد از مرگ وی نیز ماندگار است و در واقع می‌توان گفت ماندگاری آثار وی محدودیت زمانی در طول تاریخ نخواهد داشت.

کریگه با تأکید به اینکه آثار متعددی از ادبیات فرانسه با تلاش این مترجم، به زبان فارسی ترجمه شده است، اضافه کرد: مردم فرانسه قدردان خدمات رضا سید حسینی هستند.

وی افزود: سید حسینی بسیاری از نویسندگان به نام فرانسه از جمله بالزاک و کامو را به ادبیات ایران معرفی کرده و موجب شده ادبیات و هنر فرانسه در بین ایرانیان شناخته شود.

نماینده سفارت فرانسه در ایران با تأکید به اینکه سید حسینی یک نویسنده و مترجم جهان‌شمول بود، اضافه کرد: کشور فرانسه به شخصیت‌های ادبی از جمله سید حسینی احترام ویژه قائل است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : لورن کریگه     |     رضا سید حسینی     |     ادبیات     |     فرانسه     |     اردبیل     |     مردم     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi