کد خبر : ۴۷۴۱۳۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵
در ۱۰ ماهه سال جاری صورت گرفت؛ صادرات ۵۵۴ میلیون دلار کالا از قزوین به خارج از کشور

مقیم/معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: در ۱۰ ماهه سال جاری ۵۵۴ میلیون دلار کالا از استان قزوین به خارج از کشور صادرشده که سهم بخش صنعت از این صادرات معادل ۴۷۲ میلیون دلار است که ۸۵ درصد کل صادرات را شامل می‌شود.

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا‌، منوچهر حبیبی اظهار کرد: سهم بخش کشاورزی نیز 81 میلیون دلار بوده که معادل 14.6درصد کل صادرات است که 62 درصد صادرات از گمرک استان و مابقی برابر با 38 درصد از سایر گمرکات کشور صورت گرفته است.


وی هدف‌گذاری استان در سال 95 در بخش صادرات را 800 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: سهم صادراتی صنعت 450 میلیون دلار، کشاورزی 250 میلیون دلار، گردشگری 50 میلیون دلار و خدمات فنی و مهندسی نیز 50 میلیون دلار بوده که در ده‌ماهه سال جاری 70 درصد این هدف‌گذاری محقق شده است.

معاون اقتصادی استاندار قزوین تصریح کرد: این هدف‌گذاری در حالی صورت گرفته که سهم در نظر گرفته‌شده برای استان در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی 430 میلیون دلار بوده که تاکنون 554 میلیون دلار صادرات به خارج از کشور صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: ارزش هر تُن کالای صادراتی استان معادل هزار و 41 دلار بوده است و استان قزوین 8.1 درصد صادرات کشور را به خود اختصاص داده و با توجه به فزونی میزان صادرات استان نسبت به واردات، تراز تجاری استان 90 میلیون دلار است.

حبیبی در خصوص درآمد استان در سال 95 نیز گفت: درآمد استان قزوین از جذب گردشگر خارجی در حدود یک‌میلیون دلار و در بخش فنی و مهندسی، درآمد حاصل از صدور خدمات فنی و مهندسی در حدود 7 میلیون دلار بوده است.

وی افزود: معادل 215 هزار دلار فرش دست‌باف نیز از استان قزوین به خارج از کشور صادر شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : منوچهر حبیبی     |     دلار     |     قزوین     |     صادرات     |     خارج از کشور     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi