کد خبر : ۴۷۴۱۱۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
استاندار قزوین: اجرای طرح سامانه نوین آبیاری نجات دشت قزوین را بدنبال خواهد داشت

مقیم/قزوین/استاندار قزوین گفت: اجرای طرح سامانه نوین آبیاری نجات دشت قزوین و ارتقاء محصولات کشاورزی را بدنبال دارد که با توجه به اهمیت دشت قزوین اجرای این طرح در استان، اهمیت قابل توجهی دارد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، فریدون همتی صبح یکشنبه در جلسه  ستاد  پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان در حوزه کشاورزی اظهار کرد: تا پایان  سال جاری باید ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان  به سیستم های نوین آبیاری تجهیز شود که این امر  با همت جهادی مدیران بخش کشاورزی و فرمانداران اجرایی  و یا در دست اجرا قرار خواهد گرفت.

وی افزود:  با مدیریت زمان و تقسیم کار مناسب باید در راستای عملیاتی کردن مصوبات سفر هیات دولت به استان بویژه در بخش کشاورزی و منابع آبی توسط مدیران اقدامات موثری انجام شود تا با سرعت، دقت و نظارت لازم  شاهد توسعه و پیشرفت  در این بخش در استان باشیم.

همتی در ادامه بیان کرد: در اجرای طرح های بخش کشاورزی مصالح تهیه و در اختیار کشاورزان استان قرار خواهد گرفت تا با هدف مدیریت منابع آبی اتمام اقدامات نیمه کاره سرعت گیرد.

استاندار قزوین گفت: آب و مدیریت منابع آبی در معرض تهدید است و چاره ای جز اجرای سیستم نوین آبیاری وجود ندارد بنابراین برای اجرای این امر مهم، کشاورزان نیز باید همکاری و همراهی کنند تا به نحو شایسته ای این طرح عملیاتی شود.

همتی تاکید کرد: مدیران مربوطه برای اجرایی کردن طرح های کشاورزی پشتکار جدی داشته باشند تا در اسرع وقت و چند روز آینده اعتبارات لازم را در بخش کشاورزی از تهران جذب کنیم تا در مرحله پیشرفت کار عقب نمانیم.

استاندار قزوین خطاب به مدیران عضو ستاد تاکید کرد: درجلسات بعدی که با فاصله زمانی کوتاهی تشکیل خواهد شد، مدیران بخش کشاورزی و فرمانداران گزارش پیشرفت کار را بطور اجمالی ارایه کنند تا اجرای مصوبات به تاخیر نیفتد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : آبیاری     |     فریدون همتی     |     دشت قزوین     |     کشاورزی     |     استاندار قزوین     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi