کد خبر : ۴۷۴۰۹۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
معاون استاندار قزوین: ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه خارجی در استان قزوین جذب شد

مقیم/معاون امور عمرانی استاندار قزوین گفت: تاکنون ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه خارجی در استان قزوین جذب شده و بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری خارجی فراهم است.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین، منوچهر حبیبی در نشست با هیئت تجاری کشور ترکیه اظهار داشت: استان قزوین جزو 5 قطب اقتصادی کشور بوده و ترافیک 12 استان کشور از قزوین صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: تاکنون 400 میلیون دلار سرمایه خارجی در استان قزوین جذب شده و بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری خارجی فراهم است که امیدواریم استان قزوین بتواند میزبان مناسبی برای سرمایه‌گذاران ترکیه باشد و توافق نهایی با این سرمایه‌گذاران انجام شود.

علیرضا کشاورز قاسمی رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین در این جلسه اظهار داشت: بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران به دنبال بهترین گزینه هستند و در بین 3 گزینه قزوین، زنجان و مرکزی استان قزوین به دلیل موقعیت مکانی مناسبی که دارد همچون نزدیکی به تهران و ارتباط ریلی که از طریق رشت به آستارا و بعد آن به آذربایجان و ترکیه متصل می‌شود.

وی بیان کرد: قزوین فاصله 3 ساعته با بندر انزلی داشته و در برنامه است که این استان به عنوان بندر خشک بندر انزلی معرفی شود.

کشاورز قاسمی تصریح کرد: به دلیل موقعیت جغرافیایی که استان قزوین دارد شمال را به جنوب و شرق را به غرب متصل می‌کند و با فرودگاه پیام فاصله 45 دقیقه‌ای دارد.

وی ادامه داد: در قزوین نیروهای با تجربه و مجرب بسیاری وجود دارد که موجب می‌شود هزینه تولید کاهش پیدا کند و مسئولان ادارات استان قزوین در این جلسه حاضر شدند تا مقدمات سرمایه‌گذاری در این استان فراهم شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جذب     |     سرمایه خارجی     |     منوچهر حبیبی     |     استان قزوین     |     دلار     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi