کد خبر : ۴۷۴۰۸۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵
معاون اول رئیس جمهور عنوان کرد؛ جذب هفت میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی هدف‌گذاری شده در کشور

مقیم/یاسوج/معاون اول رئیس جمهور گفت: ایران جزیره باثباتی برای سرمایه گذاری خارجی بوده و تاکنون هفت میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی هدف‌گذاری شده در کشور جذب شده است.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر شنبه در مراسم افتتاح فاز دوم کارخانه سیمان مارگون افزود: در دولت تدبیر و امید پروژه های بسیار مهمی در کشور احداث شد و در هفته آینده نیز چندین طرح نفت و گاز در منطقه پارس جنوبی افتتاح می‌شود.

وی طرحهای افتتاحی در بخش نفت،  گاز و پتروشیمی را ۲۰ میلیارد دلار عنوان کرد و افزود: ۱۲واحد پتروشیمی نیز در یک سال به بهره‌برداری رسید که محصولات این تعداد پتروشیمی  ۹ میلیون تن و ارزش این طرحها نیز شش میلیارد دلار است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به خودکفایی کشور در تولید محصولات کشاورزی گفت: ما در تولید گندم در سال گذشته به خودکفایی رسیدیم و دغدغه اکنون ما صادرات دو تا پنج میلیون تن گندم در کشور است.

جهانگیری رشد اقتصاد در پاییز امسال را نسبت به پاییز گذشته ۸/۹ درصد عنوان کرد و افزود: اگر رشد اقتصادی کشورهمچنان ادامه پیدا کند تا پایان سال به هشت درصد خواهد رسید.

وی رشد اقتصادی در بخش کشاورزی را ۵/۷، در بخش خدمات ۴/۵ و درصنعت ۱۰/۵ عنوان کرد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه  بهره‌برداری از کارخانه سیمان مارگون در شهرستان بویراحمد از مهمترین طرحهای سال جاری است، گفت: پنج میلیون تن سیمان تولید کشور در بخش راهسازی مصرف می شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : هدفگذاری     |     سرمایه‌گذاری خارجی     |     اسحاق جهانگیری     |     دلار     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi