کد خبر : ۴۷۴۰۵۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵
همایش های علمی و تخصصی بستر مناسبی برای جذب سرمایه های ملی

مقیم/ مشاور استاندار و دبیر شورای ایرانیان خارج از کشور آذربایجان غربی با مدیرکل امور ایرانیان وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار مقیم از ارومیه، رویا محمدزاد حیدرلو دبیر شورای ایرانیان خارج از کشور استان در دیدار با مدیرکل امور ایرانیان وزارت امور خارجه ضمن تبریک انتصاب آقای محمدی به عنوان مدیرکل امور ایرانیان وزارت امور خارجه گفت: سوابق درخشان و تجارب ارزنده جناب عالی، باعث پیشبرد اهداف دولت در ارتباط با ایرانیان مقیم خارج از کشور برای اعتلای نظام خواهد بود.

مشاور استاندار آذربایجان غربی همچنین از همکاری استاندار، معاونین و عوامل اجرایی استان که با تعامل در به ثمر نشستن اهداف دبیرخانه شورا در تلاشند تقدیر و تشکر کرد.

محمدزاد اظهار داشت: ما چهار کمیته شورا را فعال کردیم و در حال برنامه ریزی برای کمیته های تخصصی هستیم و اگر کمیته های تخصصی فعال شوند خواهیم توانست در جذب ایرانیان مقیم خارج کشور حرکت های موثری داشته باشیم و شاهد تحول اقتصادی چشم گیری در استان خواهیم بود.

دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور استان افزود: ضمنا ما در حال جمع آوری بانک اطلاعات ایرانیان مقیم خارج از کشور هستیم.

محمدزاد با تاکید بر برگزاری همایش های علمی، تخصصی و دانشگاهی گفت: ما به دنبال ایجاد بستر برای تبادل هیات علمی و اساتید خارج کشور هستیم و با روان سازی این مسله خواهیم توانست از ظرفیت های علمی و پژوهشی، انتقال تکنولوژی و از همه مهم تر سرمایه ملی نیروی انسانی ایرانیان مقیم خارج از کشور به نحو احسن استفاده کنیم.

محمدی مدیرکل امور ایرانیان وزارت امور خارجه نیز در این دیدار گفت: خوشبختانه استان آذربایجان غربی دارای پتانسل مناسبی است و باید از ظرفیت های این استان بطور شایسته استفاده شود از زحمات استاندار که دارای تجربیات ارزشمند است و خود ایشان برای استان ظرفیت بسیار بالایی هستند تشکر و قدارنی می کنم که با راهنمایی هایشان باعث شده تا دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور آذربایجان غربی در این مدت کوتاه فعال گردد. این اداره کل از ایده و راهکار پیشنهادی برای جذب ایرانیان خارج از کشور استقبال می کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi