کد خبر : ۴۷۴۰۵۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵
انتشار کتاب بازار اصفهان پس از ۴۰ سال و رونمایی آن در لندن

مقیم/لندن/ مراسم رونمایی از کتاب « بازار اصفهان » با حضور ویراستار انگلیسی کتاب و ناشر پرتغالی آن، جمعی از علاقه مندان به فرهنگ و هنر ایران زمین و نماینده سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن، در انجمن وابسته به دانشکده معماری در شهر لندن برگزار گردید.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، در این مراسم که روز پنجشنبه گذشته صورت گرفت، 'مارسل ولینگا ' ویراستار کتاب بازار اصفهان (The Bazaar of Isfahan) و استاد دانشکده معماری دانشگاه بروکز آکسفورد، سخنانی در خصوص مراحل تالیف و انتشار کتاب که در حدود 50 سال به طول انجامیده است، ارائه کرد.
این کتاب به ابتکار و همت اولیه و طراحی های علی اصغر بختیار (1294 ـ 1394 شمسی) - از نوادگان امیر کبیر و فارغ التحصیل دانشکده معماری لندن و استاد دانشگاه پلی تکنیک (امیر کبیر) - و با همکاری 'جان دونات' عکاس انگلیسی متخصص معماری و 'پاول اولیور' تاریخ شناس و نویسنده انگلیسی پس از سال ها کار و تحقیقات میدانی در سال 1976 میلادی آماده انتشار گردیده بود.
انتشار این کتاب به دلایل متعدد امکان پذیر نشد تا اینکه اخیرا پس از 40 سال با ویرایش 'مارسل ولینگا' و به سفارش دانشگاه 'بروکز آکسفورد' در 160 صفحه توسط انتشارات پرتغالی آرگیومنتوم چاپ و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.
کتاب بازار اصفهان که به انگلیسی تالیف شده است با ارائه عکس ها و مطالب خواندنی در خصوص بازار اصفهان در دهه های 80 ـ 1970 میلادی - که در آن دوره مهم ترین و بزرگترین بازار خاورمیانه محسوب می شد - از دیدگاه تخصصی معماری و نیز با نگاهی اجتماعی ویژگی های چند لایه و منحصر به فرد این بازار در زمینه معماری و نیز شیوه زندگی و کسب و کار مردم در آن بازار و مسایل مرتبط با آن را توصیف نموده و ارزش تاریخی و ضرورت توجه ویژه به این اثر تاریخی ایران را مورد تاکید قرار داده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بازار اصفهان     |     انتشار     |     لندن     |     رونمایی     |     کتاب     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi