کد خبر : ۴۷۴۰۴۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵
استاندار خراسان رضوی با وزیر امور خارجه دیدار کرد

مقیم/در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به مشهد مقدس، استاندار خراسان رضوی با محمد جواد ظریف ملاقات کرد.

به گزارش مقیم  و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این دیدار گزارشی از آخرین وضعیت مرز دوغارون با توجه به سیل و بارندگی های اخیر، به وزیر امور خارجه ارائه کرد. 

وی همچنین اقداماتی که در راستای تسهیل ترانزیت، بهبود تردد کامیون ها و مسافران انجام شده بود را به سمع و نظر ظریف رساند.

استاندار خراسان رضوی گزارش آخرین وضعیت راه آهن خواف  به هرات را نیز ارائه کرد و اظهار داشت: ساخت این پروژه سبب احیای جاده ابریشم از طریق ریلی و اتصال چین به ایران از طریق افغانستان می‌شود و علاوه بر آن عامل توسعه و پیشرفت منطقه و کشور افغانستان، تکمیل و توسعه شبکه ریلی کشورهای اکو و افزایش ترانزیت کالا از کشورهای آسیای میانه به اقیانوس هند و همچنین از طریق ایران به ترکیه و اروپا خواهد بود.

رشیدیان تاکید کرد: گسترش شبکه ریلی کشور، کمک به توسعه و پیشرفت شهر خواف و محدوده مرزی ایران و افغانستان، ایجاد شبکه ریلی مواصلاتی بین دو کشور و امکان صادرات و واردات از طریق شبکه ریلی و اتصال افغانستان به آب های آزاد از دیگر مزایای این خط ریلی است.

وی در بخش دیگری از این ملاقات، با اشاره به جایگاه ترانزیت جاده‌ای بین ایران و ترکمنستان، گزارشی از آخرین وضعیت ساخت پل سرخس- سرخس در مرز ایران با ترکمنستان، ارائه و خاطر نشان کرد: با بهره‌برداری این پل در آینده نزدیک که با حضور مقامات عالی رتبه دو کشور صورت خواهد گرفت؛ حجم مبادلات با کشورهای آسیای مرکزی سه برابر افزایش می‌یابد.

استاندار خراسان رضوی در ادامه به تشریح جایگاه استان در حوزه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی در کشور و منطقه پرداخت و اظهار داشت: با توجه به اهتمام دولت یازدهم بر توسعه روابط در سطوح مختلف با کشورهای دنیا، تمام تلاش خود را بر استفاده از این فرصت در راستای ارتقای سطح مناسبات با کشورهای همسایه و توسعه صادرات، معطوف داشته‌ایم.

رشیدیان در پایان به رویکرد دولت مبنی بر تحقق توسعه متوازن و توجه به نقاط کمتر توسعه یافته اشاره و گزارشی از اقدامات انجام شده از سوی دولت و دستگاه های اجرایی در حاشیه  شهر مشهد مقدس ارائه کرد.   

رشیدیان ضمن تقدیر از حمایت‌های وزیر امور خارجه در خصوص انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، بر استمرار این حمایت ها تاکید کرد. 

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه نیز در این دیدار که کارکنان نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور نیز حضور داشتند؛ ضمن تقدیر از استاندار خراسان رضوی فعالیت‌های صورت گرفته از سوی استانداری و سایر دستگاه‌های اجرایی در استان را قابل توجه و تجلیل دانست.    

وی به مباحث مطرح شده در این ملاقات اشاره و قول مساعد برای پیگیری آنها را داد. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : علی رضا رشیدیان     |     استاندار خراسان رضوی     |     محمدجواد ظريف     |     وزیر امور خارجه     |     دیدار     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi