کد خبر : ۴۷۴۰۴۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵
با حضور مسئولان ایران و جمهوری آذربایجان؛ قطار حوزه مرزی آستارای ایران به طور آزمایشی راه اندازی شد

مقیم/آستارا/مسیر خط ریلی آستارای ایران با حضور مسئولان شهرستان و معاون راه آهن جمهوری آذربایجان، توسط یک دستگاه واگن قطار مسافری جمهوری آذربایجان به صورت آزمایشی راه اندازی شد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، در جریان راه اندازی آزمایشی این قطار که عصر  جمعه و در حوزه ریل گذاری شده  آستارای جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت، زمان نوروز اف معاون راه آهن جمهوری آذربایجان، یونس رنجکش فرماندار شهرستان مرزی آستارا، سرهنگ نوذر مرادی فرمانده هنگ مرزی آستارا، سرهنگ رسول عزیزی فرمانده انتظامی این شهرستان و سرهنگ پاسدار جهانبخش آرمان فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه آستارا از پل ریلی مشترک مرزی ۸۰ متری و همچنین مسیر ریل گذاری شده ۶۰۰ متری آستارای جمهوری اسلامی ایران بازدید کرده و سپس قطار مسافری متعلق به خط آهن جمهوری آذربایجان به صورت  آزمایشی از مسیر ریلی گذاری شده آستارای ایران به صورت رفت و برگشت و با صدای سوت قطار عبور کرد.

در جریان عبور آزمایشی این قطار از مسیر ریلی آستارای ایران که پرچم های ملی دو کشور به برجک قطار نصب شده بود و قطار حامل تصاویر روسای جمهور دو کشور نیز بود، مردم شهرستان مرزنشین آستارا با حضور در حاشیه مسیر خط ریلی به شادمانی پرداختند.

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در جریان راه اندازی آزمایشی قطار حوزه مرزی آستارای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تکمیل دالان حمل و نقل شمال-جنوب یکی از اولویت های همکاری های اقتصادی دو جانبه و منطقه ای ایران و آذربایجان به شمار می رود، اظهار کرد: خوشحالیم که در مسیر اهداف و برنامه ریزی های  توسعه کشور و در تفاهم نامه همکاری که بین دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان برقرار شد، امروز شاهد عبور آزمایشی قطار در خط آهن آستارا-آستارا هستیم.

یونس رنجکش تصریح کرد: با برنامه ریزی هایی که صورت می گیرد، در تحقق اهداف توسعه ای ایران شاهد تحولی خوب و مثبت در مسیر اقتصادی کشور و شهرستان مرزی بندر آستارا خواهیم بود.

وی اتصال خط ریلی بین المللی  آستارا-آستارا را سرآغاز برقراری فصلی جدید و مشترک در همکاری های دو جانبه دو کشور همسایه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان عنوان کرد و افزود: خط آهن آستارا-آستارا موجب تقویت روابط اقتصادی دو کشور شده و به همکاری های فی مابین تحرک و قدرت می بخشد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : یونس رنجکش     |     حوزه مرزی آستارا     |     زمان نوروز اف     |     ریل گذاری     |     آزمایشی     |     راه اندازی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi