کد خبر : ۴۷۴۰۰۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵
سرمایه گذاری خارجی برای ساخت ۱۰ نیروگاه در مازندران پس از برجام

مقیم/ساری/مدیر طرح تولید پراکنده شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان گفت که پس از برجام قرارداد سرمایه گذاری خارجی برای ساخت ۱۰ نیروگاه ۲۵ مگاواتی در این استان امضا و اجرایی شده است .

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، رزم آرا ذاکری فر میزان سرمایه گذاری خارجی برای ایجاد این نیروگاهها را 150 میلیون دلار اعلام کرد .
وی افزود که قرارداد ساخت این نیروگاهها با سرمایه گذارانی از کشورهای کانادا ، آلمان ، کره جنوبی و مالزی بسته شده است.
ذاکری فر گفت : در حال حاضر سه قطعه زمین در سه نقطه از شهرستان بابل و آمل برای ایجاد چهار نیروگاه 25 مگاواتی به شرکت کانادایی ها تحویل شده است.
وی توضیح داد : اکنون امکانات و تجهیزات مورد نیاز 2 نیروگاه 25 مگاواتی که قرار است در یک قطعه زمین در شهرستان آمل در کنار هم ایجاد شود ، در حال ارسال به منطقه است.
او افزود : همین امکانات نیز برای 2 نیروگاه 25 مگاواتی در 2 نقطه از زمین خریداری شده در بابل در حال حمل است.
مدیرطرح تولید پراکنده شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان گفت : قرارداد ایجاد 6 نیروگاه 25 مگاواتی دیگر نیز با سه شرکت کره ای ، مالزیائی و آلمانی در شهرهای نشتارود ، محمودآباد ، نور ، دابودشت ، رویان و سرخرود منعقد شده است.
وی افزود : هر چند محل ایجاد نیروگاه مشخص و بازدید های میدانی صورت گرفته، اما هنوز زمین برای ایجاد آنها به شرکت های طرف قرارداد تحویل نشده است.
ذاکری فر در باره چگونگی این قراردادها هم گفت : بر اساس قرار داد ، شرکت برق منطقه ای تا پنج سال به صورت تضمینی برق تولیدی این نیروگاهها را خریداری می کند و پس از پنج سال باید با هماهنگی مدیریت شبکه وزارت نیرو ، برق تولیدی را به فروش برسانند.
** تهیه 20 طرح برق برای سال های آینده
مدیر طرح تولید پراکنده شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان همچنین گفت که با بررسی های صورت گرفته ، در سال های آینده باید 14 پست 63 و 230 کیلو ولت و 6 خط مدار به طول 55 کیلومتر در استان مازندران احداث شود.
هم اکنون میزان تولید روزانه برق در استان مازندران یکهزار و 800 مگاوات است .
شرکت برق مازندران در مجموع یک میلیون و 700 هزار مشترک برق دارد و میانگین مصرف برق این استان در فصل تابستان و پیک مصرف به 2 هزار و 250 مگاوات می رسد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رزم آرا ذاکری فر     |     نیروگاه     |     سرمایه گذاری خارجی     |     برجام     |     مازندران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi