کد خبر : ۴۷۳۹۰۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵
مصوبه مجلس در حمایت از «ایرانیان مقیم آمریکا»

مقیم/ دولت با مصوبه مجلس مکلف شد ۲۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از ایرانیان مقیم آمریکا هزینه کند.

به گزارش مقیم به نقل از تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه 8 اسفندماه) قوه مقننه و در جریان بررسی بخش درآمدی بودجه سال 96 با پیشنهاد محسن کوهکن نماینده لنجان با الحاق یک بند به بودجه سال 96 با 150 رأی موافق، 19 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

براساس این مصوبه مجلس، دولت مکلف است جهت جذب نیروی انسانی و سرمایه‌های ایرانیان مقیم آمریکا در سال 96 مبلغ 200 میلیارد تومان در اختیار وزارت آموزش و پرورش و اقتصاد و امور دارایی بالمناسبه از محل سهام قابل واگذاری و جدول 18 قرار دهد که در مقابل اقدام آمریکایی‌ها از ایرانیان استقبال شود.

آغوش کشور برای همیشه برای ایرانیان مقیم آمریکا باز است

محسن کوهکن نماینده مردم لنجان در مجلس در جریان ارائه پیشنهادش گفت: آغوش ایران برای همیشه برای ایرانیان مقیم آمریکا باز است؛ لذا از محل سهام قابل واگذاری2 هزار میلیارد ریال به صورت بالمناسبه در اختیار وزارت علوم و وزارت اقتصاد و امور دارایی قرار گیرد تا برای جذب نیروی انسانی و سرمایه‌های ایرانی‌های مقیم آمریکا که از محل تصمیم نابخردانه آمریکایی‌ها آسیب می‌بینند، اقدام شود.

وی تصریح کرد: اختصاص این رقم به ایرانیان خارج از کشور یک پیام روشن به دنیا است که جمهوری اسلامی ایران از تک تک تبعه خود در تمام دنیا حمایت کرده و برای آنها ارزش قائل است.

نماینده مردم لنجان درمجلس گفت: در هر نقطه‌ای که با ایرانیان نامهربانی شود با اختصاص امکاناتی آغوش ایران به روی آنها باز است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان مقیم     |     جذب     |     جذب نخبگان     |     ایرانیان مقیم آمریکا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
محمد مسعود مناقبی :: شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۵:۳۳
آرزوی توفیق وسلامتی برایتان دارم.
شما قبلا به این نظر رای داده اید
0
0
پاسخ به نظر
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi