کد خبر : ۴۷۳۸۸۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵
گزارش به معاون رئیس جمهور: وعده استاندار قزوین در فعال سازی واحدهای تولیدی عملی شد

مقیم/قزوین/ استاندار قزوین در گزارشی به معاون اول ریاست جمهوری اعلام کرد: با اختصاص ۱۰۷۷ میلیارد تومان تسهیلات به بیش از یک هزار واحد صنعتی به وعده خود در رونق چرخه تولید عمل کردیم.

به گزارش مقیم به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، فریدون همتی در گزارشی به معاونت اجرایی رئیس جمهور از تحقق وعده خودبه رئیس جمهور در فعال سازی واحدهای تولیدی درجریان سفر به استان قزوین خبر داد.

همتی در این گزارش با اشاره به سیاستهای دولت تدبیر و امید در راستای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال درکشور و وعده  خود در سفر ریاست جمهوری به استان قزوین مبنی بر فعال سازی ۱۰۰۰ واحد تولیدی نیمه فعال، تعطیل و نیمه تمام، گزارشی از اقدامات صورت گرفته را برای شریعتمداری ارسال کرد.

استاندار قزوین در این گزارش با تقسیم بندی واحدهای تولیدی نیازمند تسهیلات استان در سه دسته طبقه بندی شده شامل تعطیل، نیمه تمام و نیمه فعال آورده است: با تشکیل کارگروهی متشکل از کارشناسان استانداری و ادارات کل صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرکهای صنعتی، جهاد کشاورزی و کار، تعاون و رفاه اجتماعی تعداد ۶۱۵ واحد تعطیل صنعتی در استان شناسایی شد که با توجه به ۴ ویژگی بازار فروش، توان فنی (ماشین آلات)، توان اجرایی و مدیریتی و توان مالی واحد، ۱۶۲ واحد در مرحله اول برای احیاء، واجد شرایط نسبی شناخته شدند.

در ادامه این گزارش آمده است: اعضای کارگروه به همراه نمایندگان بانکها از واحدهای مذکور بازدید کرده اند و تعداد۶۰ واحد که قابلیت راه اندازی آنها مورد اجماع اعضای کارگروه بوده به بانکهای استان معرفی شدند که در مرحله بررسی و پرداخت تسهیلات در سیستم بانکی است.

همچنین تعداد ۳۱۸ واحد کشاورزی تعطیل شناسایی شده و کارگروه در حال بررسی امکان احیاء آنهاست و از مجموع این واحدها تعدادی هم در سایت بهین یاب ثبت نام کرده و نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کرده اند.

همتی درخصوص ساماندهی واحدهای نیمه تمام گزارش داده است: با بررسی واحدهای نیمه تمام در سطح استان تعداد ۳۸۲ طرح نیمه تمام صنعتی (ایجادی و توسعه) و ۲۰۸ واحد نیمه تمام کشاورزی با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد شناسایی شده که تعدادی از این واحدهای نیمه تمام که بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند در سایت بهین یاب ثبت نام کرده و تسهیلات دریافت کرده یا در حال دریافت تسهیلات می باشند.

درخصوص بقیه طرحهای نیمه تمام هم طرحهای بالای ۵۰ درصد جمع بندی و پس از بازدید اعضای کارگروه از این واحدها، جهت دریافت تسهیلات و تکمیل طرح به بانکهای استان معرفی شده اند.

ساماندهی و رفع مشکلات واحدهای نیمه فعال از دیگر برنامه های نماینده عالی دولت در استان می باشد که در این خصوص آمده است: این واحدها نیز اکثراً در سایت بهین یاب ثبت نام کرده تا از تسهیلات رونق تولید بهره مند شوند که تعدادی از این واحدها هم از طریق پرداخت مستقیم بانکها و تعدادی نیز از محل  دستور معاون اول محترم ریاست جمهوری در حال دریافت تسهیلات هستند.

استاندار در این گزارش آورده است: بر اساس برنامه تدوین شده راه اندازی ۱۰۰۰ واحد تولیدی استان، پرداخت تسهیلات به این واحدها از سه منبع رونق تولید(بهین یاب)، نامه معاون اول محترم ریاست جمهوری وصندوق توسعه ملی و در نهایت پرداخت مستقیم انجام می شود که پیرو دستورالعمل تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط و طرح های نیمه تمام وزیر صنعت، معدن و تجارت، از ۲۱۶۰ واحد ثبت نام شده در سامانه بهین یاب تاکنون ۲۰۶۷ واحد به بانکهای عامل معرفی شده اند که تاکنون ۶۱۱ واحد به میزان ۴۳۳ میلیارد و ۷۶۴ میلیون تومان موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

همتی درخصوص  نامه معاون اول محترم ریاست جمهوری و صندوق توسعه ملی آورده است: :  تعداد ۳۵۳ واحد در ابتدای سال جاری و قبل از ابلاغ دستورالعمل حمایت از واحدهای کوچک و متوسط (طرح بهین یاب) با معاون اول رئیس جمهور مکاتبه شد و با دستور ایشان بانک مرکزی مراتب را جهت حمایت و پرداخت تسهیلات به کلیه بانکها ابلاغ کردند که خوشبختانه از مجموع ۳۵۳ واحد معرفی شده، تعداد ۹۴ واحد بالغ بر ۴۴۹ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.

وی در خصوص پرداخت مستقیم تسهیلات گزارش داده است:تعداد ۳۳۰ واحد به میزان ۱۹۴ میلیارد تومان از طریق پرداخت مستقیم بانکها تسهیلات دریافت کرده اند.
 
استاندار در پایان تصریح کرده است: در مجموع با عنایت به وعده اینجانب در سفر ریاست جمهوری به استان مبنی بر راه اندازی۱۰۰۰ واحد تولیدی نیمه تمام، تعطیل و نیمه فعال تاکنون ۱۰۳۵ واحد به مبلغ یک هزار و ۷۶۹ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده و راه اندازی شده اند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فریدون همتی     |     واحدهای تولیدی     |     فعال سازی     |     استاندار قزوین     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi