کد خبر : ۴۷۳۸۷۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵
بازدید صالحی از نیروگاه اتمی بوشهر

مقیم/دکتر علی اکبر صالحی، معاون رئیس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران روز شنبه از نیروگاه اتمی بوشهر بازدید کرد.

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، در این بازدید مراحل مختلف تعویض سوخت و تعمیرات نیمه اساسی نیروگاه و هم چنین فعالیت‌های مربوط به اهداف واحدهای 2 و 3 این نیروگاه مورد توجه قرار گرفت.

در ابتدای این برنامه مدیران شرکت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر گزارشی از عملکرد این نیروگاه در سال 95 ارائه کردند.

تولید مداوم و بی وقفه و تحویل حدود شش میلیارد و دویست میلیون کیلو وات ساعت انرژی به شبکه سراسری برق کشور و کاهش تعداد متخصصین روسی از نزدیک به سیصد نفر در سه سال قبل به حدود 25 نفر در سال جاری از نکات مهم این گزارش بود که مورد توجه معاون رییس جمهور قرار گرفت.

در بخش دیگری از برنامه شرکت تعمیرات و پشتیبانی نیروگاه های اتمی (تپنا) گزارشی از برنامه در دست انجام تعمیرات ارائه کرد و نقش متخصصین و شرکت های ایرانی و کاهش سهم پیمانکار روسی و برنامه های این شرکت برای جایگزینی حدود 200 نفر تکنسین و کارشناس به جای متخصصین روسی در برنامه های تعمیرات را تشریح نمود.

پس از آن دکتر صالحی با حضور در ساختمان راکتور از نزدیک مراحل تعمیر یکی از پمپ های اصلی مدار اول و عملیات جابجایی سوخت در قلب راکتور را ملاحظه و با کارکنان دست اندرکار این فعالیت ها گفت‌وگو نمود.

رییس سازمان انرژی اتمی در پی آن در ساختمان توربین حضور یافته و عملیات بازرسی و تعمیر سیلندرهای فشار ضعیف توربین نیروگاه را مورد توجه قرار داد.

بعد از ظهر روز سی ام بهمن دکتر صالحی در جمع مدیران طرح احداث واحدهای 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر، برنامه های در دست انجام این طرح را مورد بررسی قرار داد. مجری طرح واحدهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر، گزارشی از نیازهای مالی طرح در سال جاری و سال آینده ارائه و با توجه به تعمیرات کارفرما در قبال پیمانکار بر ضرورت تأمین به موقع منابع مالی تأکید کرد.

رییس سازمان در این جلسه بر ضرورت به کارگیری مؤثر تجربیات حاصل از اجرای واحد یکم و حداکثر بهره‌گیری از توان فنی مهندسی کشور، بویژه شرکت های سازمان انرژی اتمی ایران، در اجرای واحدهای 2 و 3 تأکید نمود و ابراز امیدواری کرد که با حمایت دولت، نیازهای مالی طرح نیز به موقع تأمین شود.

همچنین دکتر صالحی از محل ساخت واحدهای جدید نیروگاه های اتمی بازدید نمود و مقرر گردید تا زمین مربوطه جهت گودبرداری در اختیار پیمانکار روسی قرار گیرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نیروگاه اتمی     |     بوشهر     |     بازدید     |     سید علی اکبر صالحی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi