کد خبر : ۴۷۳۸۵۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵
مدیرکل سرمایه‌گذاری وزارت اقتصاد و دارایی: خراسان جنوبی از ظرفیت کشور افغانستان برای سرمایه‌گذاری خارجی استفاده کند

مقیم/مدیرکل سرمایه‌گذاری وزارت امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه باید از ظرفیت کشور افغانستان برای سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان جنوبی استفاده شود گفت: ایران از نظر بستر برای جذب سرمایه‌گذار خارجی بسیار مناسب است.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، احمد جمالی پیش از ظهر امروز در نشست تخصصی سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی بستری مناسب برای سرمایه‌گذاری در بخش انرژ‌ی‌های پاک است.

وی افزود: رسانه‌ها و مطبوعات باید به حوزه اقتصادی خراسان جنوبی توجه ویژه داشته و در معرفی توانمندی‌های استان قلم بزنند چون مطبوعات می‌توانند با معرفی چهره‌های مثبت استان در جذب سرمایه‌گذار خارجی نقش مفیدی ایفا کنند.

مدیرکل سرمایه‌گذاری وزارت امور اقتصاد و دارایی گفت: باید از ظرفیت کشور افغانستان برای سرمایه‌گذاری خارجی در استان خراسان جنوبی استفاده شود.

جمالی افزود: متاسفانه در خراسان جنوبی به اتباع افغانستانی به عنوان سرمایه‌گذار نگاه نمی‌شود و باید برای افغانستانی‌ها نقشی تعریف شود.

وی بیان کرد: اگر می‌خواهیم سرمایه‌گذاری موفقی در خراسان جنوبی داشته باشیم باید مشوق‌های سرمایه‌گذاری را ایجاد کنیم  و از سویی نباید به سرمایه گذار خارجی تنها به عنوان تامین کننده پول نگاه کنیم.

مدیرکل سرمایه‌گذاری وزارت امور اقتصاد و دارایی گفت: باید از ظرفیت افغانستان برای سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان جنوبی استفاده شود و در زمینه انرژی خورشیدی می‌توان در این استان سرمایه‌گذاری کرد چون خراسان جنوبی تاریک‌ترین و گرم‌ترین مناطق را در اختیار دارد که بستری مناسب برای ایجاد فرصت‌های سرمایه گذاری است.

جمالی افزود: محور اصلی در هیئت‌های تجاری نباید تنها واردات و صادرات باشد و باید مراتب خدمات سرمایه‌گذاری در استان‌ها ایجاد شود و نگاه اتاق بازرگانی نگاهی در راستای خدمات‌رسانی به سرمایه‌گذارران باشد.

وی گفت: حوزه سرمایه‌گذاری خارجی نقش اساسی و اصلی در اقتصاد کشور دارد که در این راستا به همین تناسب باید اتاق‌های بازرگانی استان‌ها نیز به مقوله سرمایه‌گذاری وارد شوند.

مدیرکل سرمایه‌گذاری وزارت امور اقتصاد و دارایی افزود: امسال در بخش سرمایه‌گذاری خارجی سال خوبی بوده است اما باید بدانیم که سهم استان در این حوزه چگونه بوده است و در راستای قوانین و مقرراتی که لازمه حمایت از سرمایه‌گذاران در سطح داخلی و بین‌المللی است مشکلی وجود ندارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : احمد جمالی     |     سرمایه‌گذاری خارجی     |     افغانستان     |     خراسان جنوبی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi