کد خبر : ۴۷۳۷۸۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵
قاضی زاده هاشمی: واقعی شدن بودجه بیشترین کمک به حوزه بهداشت و درمان است

مقیم/سمنان/وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: واقعی دیدن بودجه در مرحله تخصیص و اجرایی شدن هر آنچه در قانون آمده، بیشترین کمک را به برنامه‌ریزی در حوزه بهداشت و درمان می کند.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، سیدحسن قاضی زاده هاشمی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگاران در حاشیه افتتاح طرح های درمانی و بهداشتی شهرستان گرمسار در استان سمنان، گفت: نباید عدد و رقمی در قانون اعلام شود که تخصیص نیابد و در مردم، نمایندگان و مسوولان اجرایی انتظاری ایجاد شود و پس از آن نتوان پاسخگو بود. 
وی با بیان اینکه انتظار داریم آنچه به عنوان قانون تصویب می شود در مراحل اجرا نیز تخصیص پیدا کند، گفت: انتظار این است که دولت و مجلس شورای اسلامی ابتدای سال هر میزان اعتبار در نظر می گیرند، تکلیف بخش اجرایی کشور را مشخص کنند تا مسوولان نیز مطمئن شوند آن میزان اعتبار تا پایان سال تخصیص می یابد تا هزینه‌ها متناسب با همان انجام شود. 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با بیان اینکه مدیریت دستگاه حساس بهداشت و درمان درگرو تامین اعتبار متناسب با قانون است، افزود: بودجه سال 96 حوزه بهداشت و درمان کشور به نسبت واقعی دیده شده و امیدواریم در صحن علنی مجلس شورای اسلامی دچار تغییر و به هزینه‌های کشور اضافه نشود، زیرا منبع درآمدی خاصی وجود ندارد. 
وی تاکید کرد: در غیر این صورت بودجه از حالت واقعی خارج می شود و برنامه‌ریزی معنایی نخواهد داشت، برنامه زمانی اجرایی می شود که اعتبار مورد نیاز آن به صورت تضمین شده، پیش‌بینی شده باشد. 
قاضی زاده هاشمی با اشاره به برنامه های سفر خود به استان سمنان، خاطرنشان کرد: افتتاح تعدادی کلینیک ویژه تخصصی در شهرستان‌های مختلف استان سمنان که از 250 کلینیک تخصصی در حال ساخت توسط وزارت بهداشت و درمان در کشور است، افتتاح تعدادی خانه بهداشت، پایگاه سلامت و خوابگاه دانشجویی از برنامه های سفرم به استان سمنان است. 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز در آئین اختتامیه همایش ملی ارتقای سلامت دهان و دندان با محوریت مادر و کودک در سمنان که با حضور تعدادی از مدیران و روسای دانشکده های دندانپزشکی کشور با هدف جلوگیری از بیماری های دهان و دندان و پوسیدگی دندان برگزار می شود حضور خواهم یافت. 
سیدحسن قاضی زاده هاشمی صبح امروز در سفر به استان سمنان، پایگاه مراقبت سلامت امید گرمسار با زیربنای 250 مترمربع شامل بخش های مراقبت از سلامت مردان و زنان و بخش مامایی، و کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی امام خمینی (ره) گرمسار را با زیربنای 750 مترمربع و شامل بخش های قلب و عروق، کودکان، زنان، جراحی عمومی، چشم، گوش و حلق و بینی و سایر تخصص ها افتتاح کرد که مجموع اعتبار این 2 طرح 40 میلیارد ریال بود. 
با حضور سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشکده تغذیه و علوم غذایی آرادان با زیر بنای 2 هزار و 800 متر مربع و اعتبار 60 میلیارد ریال به بهره برداری رسید. 
در سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان سمنان 18 طرح با هزینه‌کرد 345 میلیارد ریال در حوزه بهداشت و درمان در استان سمنان افتتاح و آئین اجرایی 72 طرح دیگر در حوزه بهداشت و درمان استان آغاز می شود که بر اساس برنامه، تا دهه فجر 96 به بهره برداری خواهد رسید. 
افتتاح خوابگاه‌های دانشجویی پردیس سرخه و بازدید از دانشکده پیراپزشکی در شهرستان سرخه، افتتاح کلینک ویژه مهدیشهر و بازدید از بیمارستان در حال ساخت مهدیشهر، افتتاح یکی از پایگاه های مراقبت سلامت مسکن مهر شهرستان سمنان و حضور در اختتامیه اولین همایش ملی سلامت دهان و دندان با محوریت کودک و مادر از برنامه های سفر وزیر بهداشت و درمان دولت تدبیر و امید به شهرستان‌های مختلف استان سمنان است. 
دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان 6 بیمارستان را در شهرستان های سمنان، دامغان، مهدیشهر، گرمسار، سرخه و آرادان و جمعیتی بیش از 500 نفر از استان سمنان را زیرپوشش دارد. 
استان سمنان حدود 700 هزار نفر جمعیت دارد. 

عکس خبر تزئینی میباشد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : حوزه بهداشت و درمان     |     قاضی زاده هاشمی     |     کمک     |     بودجه     |     سمنان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi