کد خبر : ۴۷۳۶۲۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵
وزیر نیرو: مسیر خط آب‌رسانی به ۹ شهر جنوبی استان فارس جابه‌جا می‌شود

مقیم/وزیر نیرو در بازدید از خط آب‌رسانی به شهرها و روستاهای جنوب استان فارس دستور اقدام فوری برای ترمیم خط و جابه‌جایی مسیر خط انتقال آب به ۹ شهر جنوبی فارس را صادر کرد.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از جهرم، حمید چیت‌چیان دقایقی پیش از محل خط آب‌رسانی سلمان فارسی به 9 شهر و 40 روستا جنوبی استان فارس که بر اثر سیل تخریب شده بازدید کرد و از نزدیک در جریان علملیات اجرایی و بازسازی این خط قرار گرفت.

وی در این بازدید برای جلوگیری از بروز این چنین حوادثی دستور اقدام فوری برای ترمیم خط انتقال آب این 9 شهر و 40 روستا جنوبی فارس و جابه‌جایی مسیر این خطوط  را صادر کرد.

ترمیم خط لوله آبرسانی لارستان تا 48 ساعت آینده

محمد علی قلندری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان فارس، نیز در این بازدید از حساسیت عملیات ترمیم خط لوله آبرسانی لارستان خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم تا 48 ساعت آینده این خط لوله ترمیم و آب در آن جاری شود.

 مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان فارس با اشاره به اینکه جنس این لوله GRP است و فشار آب بالای داخل لوله شرایط فنی کار اجازه نمی‌دهد که از همان ابتدا فشار آب را به فشار اصلی آن برسانیم گفت: پس از ترمیم خط لوله، به مرور فشار آب داخل لوله افزایش خواهد یافت تا به حداکثر فشار مورد نیاز برسد.

وی با اشاره به اینکه اینکار تا پایان به صورت شبانه‌روزی ادامه دارد افزود: تلاش خواهیم کرد تا 48 ساعت آینده خط لوله ترمیم و آب در آن جاری شود.

قلندری با بیان اینکه خط لوله آبرسانی به لارستان 9 شهر را با ظرفیت 916 لیتر در ثانیه تحت پوشش دارد و بر اثر خسارات ناشی از سیل، در نقطه «کهنویه» در نزدیکی شهر خنج دچار شکستگی شده است، افزود: به محض قطع بارش عملیات اجرایی برای ترمیم خط مذکور آغاز شد ولی به دلیل باتلاقی بودن منطقه امکان استفاده از ماشین آلات سنگین در مجاورت خط انتقال نبود که با ساخت جاده جدید اینکار در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه از زمان آغاز بارندگی پرسنل آبفای فارس به صورت شبانه روزی اینکار را ادامه می‌دهند افزود: در زمان حاضر عملیات جاده سازی رو به اتمام است و مصالح مورد نیاز، لوله و اتصالات و بستر کار آماده شده که با اتمام طرح جاده‌سازی لوله‌گذاری آغاز خواهد شد.

مدیر عامل آبفای فارس با بیان این مطلب که خط انتقال در مجاورت طرح زهکشی قرار گرفته و حفره‌های بزرگی در منطقه ایجاد شده است و حدود 5 کیلومتر از لوله در آینده آسیب می‌بیند افزود: با بازدید وزیر نیرو از منطقه و صدور دستور ویژه وی مقرر شد که مسیر لوله‌گذاری تغییر کند تا در آینده در امر آبرسانی با مشکل خاصی مواجه نشویم.

وی گفت: بیش از 500 هزار نفر از این طرح منتفع می‌شوند و با توجه به اینکه آب آشامیدنی استحصالی از چاه‌های منطقه دارای کیفیت بالایی نیست این خط لوله بایستی هرچه سریعتر ترمیم شده تا تداوم آبرسانی که یکی از موضوعات بسیار مهم منطقه است با تأخیر مواجه نشود.

قلندری با بیان اینکه چاه‌های رزرو منطقه تماماً در مدار قرار دارند افزود: در مدت چهار روزی که این خط لوله قطع شده، خللی در آبرسانی به هیچ یک از شهرها ایجاد نشده و تمامی شهرهای منطقه دارای آب هستند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : خط آب‌رسانی     |     حمید چیت‌چیان     |     استان فارس     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi