کد خبر : ۴۷۳۴۹۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵
۹شرکت سرمایه گذاری خارجی در استان مرکزی مجوز فعالیت گرفتند

مقیم/اراک/نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۹ شرکت سرمایه گذاری خارجی برای فعالیت در این استان از اداره کل اقتصادی و دارایی مجوز فعالیت گرفتند.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، حسن میرزاخانی افزود: از اواخر سال گذشته و نهایی شدن مقوله برجام، مشارکت سرمایه گذاران خارجی در این استان روند مطلوبی پیدا کرد و حوزه های فعالیت آنان در زمینه صنایع ماشین سازی، صنایع خودروسازی، صنایع پوشاک و ساخت نیروگاه های سیکل ترکیبی و تجدید پذیر است. 
وی ادامه داد: انباشت سرمایه یکی از پیش نیازهای مهم در فرایند رشد اقتصادی است به طوری که استفاده از منابع مالی خارجی به عنوان مکمل منابع داخلی امری ضروری است. 
میرزاخانی ادامه داد: افزایش اشتغال، استفاده از فناوری های نوین و انتقال تکنولوژی، توسعه صادرات و بهبود روابط بین المللی و نگرش مثبت سرمایه گذاران خارجی به ایران از مزایا و نتایج مثبت فضای پسابرجام در استان مرکزی است. 
نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی افزود: از ابتدای انقلاب تاکنون 40 مورد سرمایه گذاری خارجی در استان مرکزی تصویب شده که از این تعداد 16 مورد در فاصله سال های برنامه پنجم توسعه بوده است. 
وی ادامه داد: از مجموع 40 طرح مصوب سرمایه‌ گذاری خارجی استان مرکزی، تعداد 20 طرح متعلق به سرمایه‌گذارانی از کشورهای آسیایی، 17 طرح متعلق به سرمایه‌ گذاران کشورهای اروپایی و 3 طرح مصوب به ایرانیان مقیم خارج تعلق دارد. 
میرزاخانی افزود: با توجه به ظرفیت صنعتی و بهره مندی از زیرساخت های موجود اشتغالزایی قابل قبولی را برای استان رقم خورده است. 
وی اظهارکرد: بخش صنعت، محور توسعه اقتصادی استان مرکزی است به طوری که رونق سرمایه گذاری در این بخش سبب تحرک بخشی به دیگر بخش های استان می شود. 
میرزاخانی بیان کرد: در سه دهه گذشته، صنایع شیمیایی، فلزی و غذایی بیشترین میزان جذب سرمایه گذاران خارجی به استان را به خود اختصاص داده‌اند که در دوران پسا تحریم نیز ایجاد نیروگاه های خورشیدی و بادی، صنایع تولید ادوات و ماشین آلات راهسازی، کشاورزی، تولید خودروهای سبک، اجرای طرح های عمرانی و شهری یک متقاضی و نیز سایر بخش ها همچون صنایع پوشاک، ایجاد بیمارستان و مشارکت در واحدهای تولیدی فعال استان به صورت مشارکت مستقیم یا تأمین مالی خارجی در دستور کار قرار دارد. 
به گفته وی، سرمایه گذاری های خارجی جدید در استان مرکزی ارزآوری، انتقال دانش فنی، تولید محصولات صادرات محور را تسهیل می کنند و استمرار فعالیت آنها به رونق اقتصادی پایدار می انجامد. 
میرزاخانی درخصوص طرح های سرمایه گذاری خارجی در سال جاری گفت: از ابتدای امسال باتوجه به رفع برخی تحریم های بین المللی یک شرکت ترکیه ای در زمینه صنعت نساجی، یک ایرانی مقیم انگلستان در زمینه تولید ماشین آلات راهسازی و یک تبعه افغانستان در زمینه تولید انواع کاغذ مجوز سرمایه‌ گذاری خارجی را از وزارت امور اقتصادی و دارایی دریافت کرده اند و با مجموع سرمایه گذاری خارجی 130 میلیون دلاری مشغول به فعالیت هستند. 
بیش از 2 هزار و 800 واحد صنعتی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : شرکت سرمایه گذاری خارجی     |     حسن میرزاخانی     |     اراک     |     استان مرکزی     |     برجام     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi