کد خبر : ۴۷۳۳۰۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵
رئیس هیئت مدیره مخابرات ایران : پهنای باند اینترنت استان سمنان ۶.۲ برابر شد

مقیم/مهدیشهر/رئیس هیئت مدیره مخابرات ایران از رشد ۶.۲۵ برابری پهنای باند اینترنت استان سمنان در دولت یازدهم خبر داد و گفت: این سرعت از هشت گیگ به ۵۰ گیگ در ثانیه افزایش یافته است.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، براتعلی قنبری در نشست شورای اداری مهدیشهر که ظهر سه شنبه در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، ضمن بیان اینکه افزایش پهنای باند اینترنت در زمره اولویت‌های دولت یازدهم در استان هایی مانند سمنان است، ابراز داشت: برای نیل به این هدف، بهره برداری از طرح‌های مختلف در حوزه ارتباطات و فناوری طی دو سال اخیر در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفته است.

وی افزود: تا کنون قریب به ۱۰۵ میلیارد تومان برای ارتقای زیرساخت های ارتباطی استان سمنان هزینه شده که افتتاح دیتا سنتر اطلاعات در مرکز استان از جمله این برنامه ها است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه اندازی نسل سوم اینترنت تلفن همراه در شش شهرستان و همچنین نسل چهارم اینترنت تلفن همراه در هفت شهرستان استان سمنان خبر داد و ابراز داشت: همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان تا پایان دولت یازدهم تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار خواهند گرفت.

قنبری افزود: برای نیل به این هدف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد ۶۶۰ کیلومتر فیبر نوری بین شهرستان های استان سمنان را در دستور کار داشته که خوشبختانه تا کنون نتایج خوبی از این طرح ها به دست آمده است.

وی رشد پنج برابری شبکه انتقال و ۲۰۰درصدی پهنای باند ورودی به شهرهای استان سمنان را از دستاوردهای افزایش فیبر نوری در دیار قومس دانست و ابراز داشت: دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات در سمنان به نسبت دیگر استان های کشور از رشد خوبی برخوردار بوده است.

رئیس هیئت مدیره مخابرات ایران در پاسخ به سوال امام جمعه مهدیشهر درباره اقدامات دولت در این شهرستان گفت: نصب و راه اندازی هشت بی تی اس یا سامانه انتقال داده ها، راه اندازی سه شش سایت در مهدیشهر و شهمیرزاد برای افزایش سرعت و در نهایت افزایش ظرفیت خدمات پهنای باند تلفن همراه در زمره سه اقدام اساسی در مهدیشهر طی روی کار آمدن دولت یازدهم تا کنون هستند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : براتعلی قنبری     |     استان سمنان     |     پهنای باند     |     اینترنت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi