کد خبر : ۴۷۳۱۲۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵
ترکش ترامپیسم بر بدنه بوئینگ؛ اقتصاد آمریکا اولین قربانی عدم فروش هواپیما به ایران

مقیم/ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با توجه به قوانین بین المللی، نقض قرارداد بوئینگ از سوی مقامات این کشور برای آن ها به ویژه شرکت بوئینگ بسیار گران تمام می شود.

 به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری خانه ملت، مسعود گودرزی با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره رویکرد منفی رئیس جمهور آمریکا نسبت به قرارداد فروش هواپیماهای بوئینگ به ایران، گفت: به طور حتم آمریکایی ها به دنبال فشارهای مرحله ای به جمهوری اسلامی در موضوعات مختلف هستند، از این رو به طور حتم بعد از مسئله هسته ای، مسائلی همچون فعالیت موشکی و موضوعات دیگری را مطرح می کنند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ترامپ و دولت آمریکا در تلاش هستند تا با اقدامات تحریمی ایران را با مشکلات اقتصادی و سیاسی روبه رو کنند، اما قطعا رفتاری مانند لغو فروش هواپیما از سوی بوئینگ به ایران در گام نخست برای اقتصاد این کشور گران تمام می شود.

گودرزی تصریح کرد: ایالات متحده برای مقابله همه جانبه با ایران یک نقشه راه دارد و همان طور هم که دیده شد در بحث قرارداد بوئینگ یک بار مقامات آمریکایی با این قرارداد مخالفت کنند و سپس با اقدامات صورت گرفته راه برای اجرای این قرارداد باز شد.

وی افزود: البته جمهوری اسلامی نیز برای مقابله با اقدامات آمریکایی ها یک برنامه جامعی دارد و به طور حتم با توجه به قوانین بین المللی، نقض قرارداد بوئینگ از سوی مقامات این کشور برای آن ها به ویژه شرکت بوئینگ بسیار گران تمام می شود.

گودرزی ادامه داد: در شرایط کنونی بسیاری از شرکت های آمریکایی دچار مشکلات اقتصادی هستند، بنابر این اقدام احتمالی ترامپ برای عدم فروش هواپیما به ایران عملا به ضرر این کشور خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: از طرف دیگر در توافق هسته ای بر این مسئله تأکید شده که کشورهای غربی باید راه را فروش هواپیما و قطعات هواپیما به ایران باز کنند، از این رو اگر آمریکایی ها اقدام به لغو فروش هواپیما کنند، این مسئله مغایر با روح توافق هسته ای خواهد بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فروش بوئینگ به ایران     |     بوئینگ     |     برجام     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi