کد خبر : ۴۷۳۰۲۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵
یک قلاده پلنگ در مناطق مرزی ایران و ترکمنستان مشاهده شد

مقیم/گنبدکاووس/فرمانده هنگ مرزی اترک استان گلستان از مشاهده یک قلاده پلنگ در مناطق مرزی ایران و ترکمنستان در محدوه شهرستان مراوه تپه در شرق استان گلستان خبر داد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، سرهنگ علی احمدزاده گفت: بنا به اعلام پاسگاه مرزی دادلی غزنین، روز گذشته یکی از عشایر کرد خراسان شمالی به نام حسین برزگر که هم اینک به عنوان قشلاق در دره یرقلی مراوه تپه در فاصله حدود چهار کیلومتری مرز ایران و ترکمنستان ساکن است، از حمله یک قلاده پلنگ به گوسفندان خود خبر داده است. 
وی افزود: در حمله پلنگ به دامداری این فرد عشایر، دو راس از گوسفندان وی تلف شده و با سرو صدا و هیاهوی صاحب دامداری، پلنگ متواری شده است.
رئیس اداره محیط زیست مراوه تپه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: تاکنون گزارشی از مشاهده پلنگ در منطقه دادلی غزنین به این اداره اعلام نشده است.
محمدقلی تاتار با بیان اینکه وجود پلنگ در منطقه اتفاقی نادر است، خاطرنشان کرد، مشاهده پلنگ در منطقه مورد پیگیری قرار می گیرد.
به این گزارش، مسئول اداره اجتماعی هنگ مرزی اترک استان گلستان در فروردین امسال نیز از حمله یک قلاده پلنگ که از کشور ترکمنستان وارد خاک ایران شده بود، به سگ نگهبان پاسگاه مرزی آق پشت شهرستان مراوه تپه و شکار آن خبر داده بود.
به گفته سرگرد جواد کارکن، این پلنگ حیات وحش ترکمنستان از منطقه کوه های سون داغ مراوه تپه در شرق استان گلستان (مشترک بین ایران و ترکمنستان) وارد خاک ایران شده و به سگ نگهبان پاسگاه آق پشت حمله و آن را شکار کرده است.
هنگ مرزی اترک در استان گلستان مسوولیت حراست از مرزهای خاکی جمهوی اسلامی ایران با ترکمنستان به طول 348 کیلومتر را در محدوده شهرستان های گمیشان، آق قلا، گنبدکاووس و مراوه تپه بر عهده دارد و مرزبانی درجه یک محسوب می شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : قلاده پلنگ     |     سرهنگ علی احمدزاده     |     ایران و ترکمنستان     |     مناطق مرزی     |     پلنگ     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi