کد خبر : ۴۷۲۷۷۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵
میزبانی البرز از ۲۰ کشور خارجی پس از برجام

مقیم/کرج/استاندار البرز گفت: پس از برجام این استان از ۲۰ هیات تجاری خارجی برای توسعه اقتصادی و بهره مندی هرچه بیشتر از فناوری روز دنیا میزبانی کرده است .

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، سید حمید طهائی افزود: تسهیل در روابط تجاری بین الملل از دستاوردهای برجام برای این استان بوده بطوری که شاهد حضور هیات های تجاری از کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری در این استان هستیم. 
وی ادامه داد: نتیجه این تعامل تجاری و اقتصادی با کشورهای خارجی صادرات 
محصولاتی همچون ماکارونی، آرد، گندم، شیر، فرآورده های غلات به مقصد کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، ترکیه، سومالی، انگلستان، آذربایجان، ترکمنستان، کنیا و کویت بوده است . 
طهائی گفت: همچنین با سفر هیات اقتصادی و تجاری البرزبه کشور روسیه 4 تفاهم نامه همکاری اقتصادی و تجاری بین اتاق بازرگانی استان با اتاق های بازرگانی مسکو و ایونوا به امضا رسیده است . 
وی خاطرنشان کرد:همچنین اتحادیه صنایع روسیه(ارواسیا) در کنار برگزاری نمایشگاه تخصصی توانمندی های صادراتی به میزبانی استان البرز در کشور اوکراین از 5 تا 8 آبان ماه در سال جاری و همزمان اعزام هیات تجاری به آن کشور دستاوردهای خوبی برای این استان در حوزه تجارت خارجی رقم زده اند . 
استاندار البرز اضافه کرد: این سفر به امضا 4 تفاهم نامه همکاری اقتصادی و تجاری، امضا 2 تفاهم نامه همکاری بین استانداران البرز و ترنوپیل و خرسون منتهی شد علاوه بر این امضا 2 تفاهم نامه همکاری بین اتاق های بازرگانی شهر کی یف و شهر ترنسکارپتین نیز در جریان این سفر رقم خورد. 
استاندار البرز با اشاره به پذیرش هیات های تجاری از کشورهای مختلف در این استان افزود: میزبانی البرز از هیات های تجاری خارجی منجر به جذب سرمایه گذاران خارجی در حوزه تولید و به ویژه تولیدات صادرات محور،بهبود واردات اولیه و ماشین آلات خط تولید واحدهای تولیدی از طریق گمرک استان شده و همچنین بهبود صادرات استان در مقایسه با سال های قبل را می توان از دستاوردهای برنامه جامع اقدام مشترک در این استان اعلام کرد. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سید حمید طهائی     |     میزبانی     |     البرز     |     برجام     |     استاندار البرز     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi