کد خبر : ۴۷۲۷۴۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵
شهردار مشهد: مشهدالرضا می‌کوشد در پایان ۲۰۱۷ بازتاب الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت باشد

مقیم/شهردار مشهد با اشاره به پایتخت فرهنگی جهان اسلام عنوان کرد: مشهدالرضا در پایان ۲۰۱۷ همگام با افق چشم‌انداز ۲۰ ساله توسعه، می‌کوشد بازتاب الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت باشد.

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، صولت مرتضوی که امروز در افتتاحیه مشهد 2017 سخن می‌گفت، افزود: مشهدالرضا به دلیل نقش تمدن ساز و دارا بودن جاذبه‌های فرهنگی و معنوی می‌تواند ساعات فرح‌بخشی را برای مسافران فراهم کند. 

وی با بیان اینکه امروز به واسطه وسوسه آمریکا و رذالت رژیم صهیونیستی بخشی از پیکره جهان اسلام در بی‌قراری مطلق به سر می‌برد، گفت: در این بین جوار علی‌ابن موسی‌الرضا (ع) کانون قرار و مودت است برای سایر امت‌هایی که حیران معرفت ازلی و ابدی او شدند.

وی خاطرنشان کرد: در این وانفسای کفر و تکفیر محبت اهل بیت (ع) و رسول خاتم (ص) گم‌گشته آزادی‌خواهان است. 

مرتضوی افزود: ما به بهانه انتخاب پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 نسبت به اثرات بی‌بدیل پیامبر خاتم و فطرت پاکش در زندگی بشر ادای دین نموده و وظیفه تاریخی خود را  در تاسی از پیامبر و اهل بیت انجام می‌دهیم.

شهردار مشهد درباره زمینه‌های گردشگری در مشهد عنوان کرد: وجود یکی از مجهزترین کتابخانه‌های جهان اسلام در کنار موزه حرم مطهر رضوی به عنوان حافظه مکتوب تمدن اسلام، آرامگاه فردوسی در خطه نگهبانان فرهنگ، بقایای شهر تاریخی پاژ و مجموعه کوهسنگی به همراه مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس می‌تواند زمینه‌های خوبی برای گردشگری باشد.

وی اظهار کرد: در کنار صحت و سلامت، معنویت امام رضا را به شهر خود سوغات ‌ببریم و سفیران پیام امام رضا در شهر خود باشیم.

شهردار مشهد ادامه داد: شاید وحدت و همبستگی کشورهای اسلام در پرتوی این رویداد فرهنگی روی دهد و زمینه‌ساز صلح و دوستی بین امت‌ها باشد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : الگوی ایرانی اسلامی     |     مشهدالرضا     |     پیشرفت     |     سید صولت مرتضوی     |     بازتاب     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi