کد خبر : ۴۷۲۷۰۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵
هفته فرهنگي تبريز در شهر گنجه آذربايجان برگزار مي‌شود

مقیم/سید ابراهیم ابراهیمی‌نائید، رایزن فرهنگی كشورمان، با محمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی دیدار و در خصوص برگزاري هفته فرهنگي تبريز در شهر گنجه آذربايجان گفت‌وگو کرد.

به گزارش مقیم به نقل از اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، این نشست به منظور گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری استان آذربایجان شرقی از ایران و جمهوری آذربایجان و شناخت نیازها و ارتقاي سطح کیفی برنامه‌ها و بهره‌مندی رایزنی فرهنگی باکو از امکانات و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری استان آذربایجان‌شرقی، در محل اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی اين استان برگزار شد.

رایزن فرهنگی کشورمان در باکو در این دیدار با اشاره به اینکه تاریخ و فرهنگ مشترک، تعلقات فرهنگی و دین و مذهب مشترک در حوزه  ایران و آذربایجان وجود دارد، گفت: هر دو کشور ایران و آذربایجان دارای علایق مشترک زیادی در حوزه‌های فرهنگی هستند.

وی با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی و هنری چهار استان همجوار کشورمان با جمهوری آذربایجان، زمینه‌های فرهنگی موجود برای همکاری‌ها را مطرح و آمادگی رایزنی فرهنگی ايران برای اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی در باکو و تبریز را اعلام كرد.

در ادامه نيز محمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، گفت: آذربایجان شرقی و تبریز، دارای پتانسیلی عظیم برای همکاری‌های فرهنگی و هنری و پیشینه‌ای غنی در اين خصوص است.

وي افزود: گسترش روابط و ترویج گفتمان مشترک در میان دو کشور بر پایه ارزش‌های مشترک، می‌تواند در معرفی این ظرفیت عظیم مؤثر باشد.

محمدپور همچنين برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های انجمن‌های فرهنگی و هنری در اجرای برنامه‌ها و ارايه تولیدات هر دو کشور ایران و آذربایجان با همکاری نهادهای فرهنگی دو کشور اعلام آمادگی و بر لزوم برپایی دوجانبه هفته‌های فرهنگی ایران و آذربایجان برای آشنایی بیش از پیش دو ملت با داشته‌های فرهنگی و هنری همدیگر، تأکید کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: برگزاری هفته‌های فرهنگی فرصت مناسبی برای معرفی و شناساندن جایگاه فرهنگی و هنری کشورهاست و فرهیختگان و هنرمندان و اصحاب قلم در طول برگزاری این هفته‌ها، جلوه‌هایی از جایگاه هنری و فرهنگی کشور خود را به نمایش می‌گذارند.

وی تقویت و گسترش تعاملات میان هنرمندان در رشته‌های مختلف را از اهداف برپایی هفته‌های فرهنگی عنوان کرد.

پس از آن، ابراهیمی‌نائيد با بيان سخناني دوباره با اشاره به مطرح بودن برگزاری هفته فرهنگی و هنری تبریز در شهر گنجه جمهوري آذربايجان، خواستار هماهنگی دستگاه‌های فرهنگی استان در اجرای آن و طرح برگزاری هفته فرهنگی در شورای برون‌مرزی و سیاستگذاری فرهنگی و هنری استان و مکاتبه و هماهنگی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی شد.

وی با اشاره به دیدار و مذاکره خود با والی گنجه، آمادگی طرف آذری را برای میزبانی برنامه‌های هفته فرهنگی تبریز اعلام كرد و خواستار برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم در استان برای برگزاری آن شد.

ابراهيمي‌نائيد همچنین به فعالیت‌های فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و ساماندهی فعالیت‌های فرهنگی و هنری توسط نمایندگی‌های اين سازمان در خارج از کشور اشاره كرد.

رايزن فرهنگي كشورمان در باكو در ادامه سخنانش با بیان اینکه تاکنون تفاهمنامه‌های همکاری فراوانی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان منعقد شده است، خواستار عملیاتی شدن آنها شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سید ابراهیم ابراهیمی‌نائید     |     هفته فرهنگي     |     جمهوري آذربايجان     |     گنجه     |     تبريز     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi