کد خبر : ۴۷۲۶۸۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵
سواحل مکران از کانون های مهم توسعه کشور است

مقیم/زاهدان/معاون اول رئیس جمهوری گفت: سواحل مکران به عنوان یکی از کانون های مهم و نقاط کلیدی توسعه کشور انتخاب شده است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا اسحاق جهانگیری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در چابهار افزود: امروز با برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری خارجی در چابهار، توسعه سواحل مکران به صورت عملیاتی آغاز می شود. 
وی ادامه داد: حضور رئیس جمهوری و مقام های عالی نشان می دهد که به ویژه بعد از سفر رهبر معظم انقلاب به این منطقه، چابهار کانون مهم توسعه کشور محسوب می شود.
جهانگیری گفت: مهمترین پیام سفر رئیس جمهوری به جاسک و چابهار این است که سواحل مکران در دولت تدبیر و امید به عنوان یکی از کانون های مهم توسعه انتخاب شده است. 
معاون اول رئیس جمهوری افزود: تاکنون از این ثروت عظیم خدادادی دراین منطقه به خوبی استفاده نشده است و به همین دلیل رئیس جمهوری نخستین سفرهای خود را به جاسک و چابهار برنامه ریزی کرد.
وی اظهار داشت: در سال های گذشته کارهای زیربنایی متعددی انجام و برنامه جامع توسعه سواحل مکران در ستاد تهیه شده است. 
وی تصریح کرد: سرمایه گذاری های مختلف در بخش های پتروشیمی، صنایع سنگین، نفت و گاز، استقرار جمعیت و شهرهای جدید صورت گرفته است که باید به مرحله اجرا برسد. 
معاون اول رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: امروز در همایشی که با عنوان سرمایه گذاری خارجی در چابهار برگزار شده است فرصت های سرمایه گذاری معرفی و برخی از طرح های سفر رهبر معظم انقلاب به سیستان و بلوچستان افتتاح می شود. 
وی گفت: در این سفر از بندر شهید بهشتی چابهار بازدید خواهم کرد و طرح های جدید کلنگ زنی می شود. 
جهانگیری، مشارکت سرمایه گذاران بومی را عامل مهم توسعه سواحل مکران عنوان کرد و افزود: مهمترین جهت گیری توسعه سواحل مکران بر افزایش سهم مردم بومی در خلق فرصت ها و مزیت ها استوار است. 
وی با بیان اینکه توسعه سواحل مکران کار درازمدتی است، افزود: 2 کشور افغانستان و پاکستان می توانند به چابهار به عنوان کانون مهم توسعه ای توجه کنند. 
معاون اول رئیس جمهوری بیان کرد: عمده ترین محورهای توسعه سواحل مکران بر اقتصاد دریا محور، توسعه صنعتی با رعایت مسائل زیست محیطی، حمل و نقل ، توریسم و صنایع سنگین متمرکز است. 
همایش دو روزه بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه پایدار سواحل مکران با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در چابهار برگزار می شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سواحل مکران     |     چابهار     |     اسحاق جهانگیری     |     سیستان و بلوچستان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi