کد خبر : ۴۷۲۶۳۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵
استان بوشهر؛ شتاب در تکمیل فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی

مقیم/متخصصان مجتمع گاز پارس جنوبی توانسته‌اند با ایجاد همکاری اثربخش با پیمانکاران واحدهای مختلف، گام‌های بسیار موثری در روند پیشرفت فازهای ۲۰ و ۲۱ بردارند.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: این 2 فاز از طرح های عظیم ملی است که امید می‌رود روند پیشرفت آنها سریع‌تر شود.
حمیدرضا عراقی در بازدید از فعالیت پالایشگاه‌های چهارم و پنجم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی و تکمیل فازهای 20 و 21 ، طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی را در عسلویه استان بوشهر بررسی کرد.
معاون وزیر نفت همچنین با اشاره به نقش مهم پارس جنوبی در تامین گاز کشور، ابراز امیدواری کرد: فازهای باقیمانده بر اساس برنامه زمان‌بندی با توان متخصصان داخلی تکمیل ‌شود.

با بهره برداری فازهای 20 و 21 پارس جنوبی، علاوه برتزریق روزانه 50 میلیون مترمکعب گاز شیرین به شبکه سراسری،77 هزار بشکه میعانات گازی و400 تن گوگرد، سالانه یک میلیون تن اتان و یک میلیون و صد هزار تن گاز مایع به ظرفیت تولیدات میدان گازی پارس جنوبی افزوده می‌شود.

از 24 فاز پارس جنوبی تاکنون 13 فاز به طور کامل به بهره برداری رسیده و فازهایی مانند 17و 18، 19 و 20 و 21 با بخشی از ظرفیت خود در حال تولید هستند.

قرار است این فازها تا پایان امسال به بهره برداری برسند که با بهره برداری از آنها صد میلیون مترمکعب به تولیدات میدان گازی پارس جنوبی افزوده می‌شود. اکنون روزانه بیش از 500 میلیون مترمکعب گاز در میدان گازی پارس جنوبی تولید می‌شود که این میزان 63 درصد نیاز کشور است.

با بهره برداری کامل از همه فازها، این میزان به 800 میلیون مترمکعب خواهد رسید.

شرکت مجتمع گاز پارس جنوبى وظیفه نگهدارى و بهره بردارى از فازهای میدان گازی پارس جنوبی را برعهده دارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی     |     فازهای ۲۰ و ۲۱‏     |     شتاب     |     پارس جنوبی     |     بوشهر     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi