کد خبر : ۴۷۲۵۹۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵
دیدار دبیر شورای امور ایرانیان خارج از کشور استان با نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی

مقیم / رویا محمدزاد حیدرلو : اقدامات جذب سرمایه‌گذاران خارجی نیز با هماهنگی دبیرخانه شورای امور ایرانیان مقیم خارج از کشور استان و مرکز خدمات سرمایه‌گذاری می‌تواند از طریق انجام رایزنی‌های این دبیرخانه‌ها با سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها، محقق گردد.

مشاور استاندار و دبیر شورای امور ایرانیان مقیم خارج از کشور استان با حضور در دفتر کار نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی در خصوص مسائل مرتبط با سرمایه‌گذاری خارجی با وی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مقیم به نقل از روابط عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، داود غفارپور نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی، با اشاره به نحوه تشکیل و مأموریت مرکز خدمات سرمایه‌گذاری طبق قانون و آئین‌نامه تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی، گفت: لازمه انسجام‌بخشی به امورات سرمایه‌گذاری خارجی، تشکیل مراکز خدمات سرمایه استان در جهت جذب و نگاه‌داشت سرمایه‌گذاران خارجی است که اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی نیز در این خصوص، اقداماتی در جهت ایجاد محل و ساختمان مناسب این مرکز، انجام داده است.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان آذربایجان‌غربی با ذکر اهمیت همکاری دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در امر سرمایه‌گذاری و جایگاه نمایندگان تام‌الاختیار دستگاه‌ها در این مرکز، گفت: نمایندگان تام‌الاختیار دستگاه‌های اجرایی طبق ماده 7 آئین‌نامه قانون فیپا جهت ارائه خدمات به سرمایه‌گذاران خارجی و در حال حاضر طبق هماهنگی‌های انجام‌شده با مسئولین استانی در سطح معاونین مدیران‌کل دستگاه‌های خود بوده و در راستای رسیدگی به امورات و حل مشکلات سرمایه‌گذاری فعالیت کرده و در جلسات تخصصی این حوزه حضور مستمری دارند.

داود غفارپور با اشاره به نقش مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان در جذب و نگاه‌داشت سرمایه‌گذاران خارجی، افزود: در این حوزه اقداماتی صورت گرفته و رویکردهای عملیاتی این حوزه باید در راستای نهادینه نمودن فرهنگ پذیرش سرمایه‌گذاران باشد.

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی در ادامه گفت: لازمه جذب سرمایه‌گذاری خارجی و حل معضل بیکاری و اشتغال‌زایی این استان، ایجاد همدلی است و امیدواریم با همکاری دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی به‌صورت متحد و همسو و با اقدامات کارشناسی، گام‌های مثبتی در پیش‌برد اهداف اقتصادی و سرمایه‌گذاری برداشته شود

غفارپور در این جلسه، ضمن آرزوی توفیق برای دبیر جدید شورای امور ایرانیان مقیم خارج از کشور استان در خدمت‌گزاری به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ابراز امیدواری نمود هماهنگی بالایی بین مرکز خدمات سرمایه گذاری و دبیرخانه شورای امور ایرانیان خارج از کشور استان بوجود آید تا در سایه آن، امکان جذب بیشتر سرمایه گذاری خارجی فراهم شود.

 در ادامه، رؤیا محمدزاده مشاور استاندار و دبیر جدید شورای امور ایرانیان مقیم خارج از کشور استان نیز با بیان رسالت اصلی این دبیرخانه در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و سرمایه‌گذاری، گفت: در حوزه اقتصادی و با توجه به جایگاه ویژه استان و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلفی چون صنایع مادر، کشاورزی، صنعت و معدن و گردشگری و ... طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و اهداف دولت تدبیر و امید و نیز پیگیری‌های استاندار محترم، امیدواریم در زمینه رشد اقتصادی و حل معضل بیکاری، با همکاری و مساعدت دستگاه‌های اجرایی و اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، شاهد برداشتن گام‌های مؤثر اقتصادی باشیم.

دبیر شورای امور ایرانیان مقیم خارج از کشور استان با اشاره به اینکه یکی از فعالیت‌های دبیرخانه مذکور تشکیل کمیته اقتصادی است؛ خواستار مساعدت دبیرخانه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان در زمینه سرمایه‌گذاری خارجی و اقتصادی شد.

وی با اشاره به جایگاه تخصصی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه اقتصادی، گفت: اقدامات جذب سرمایه‌گذاران خارجی نیز با هماهنگی دبیرخانه شورای امور ایرانیان مقیم خارج از کشور استان و مرکز خدمات سرمایه‌گذاری می‌تواند از طریق انجام رایزنی‌های این دبیرخانه‌ها با سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها، محقق گردد.

گفتنی است در این دیدار در خصوص نحوه همکاری‌ و تلاش‌های مشترک برای ایجاد شرایط مساعد سرمایه گذاری و اقدامات مشترک آتی این دو دبیرخانه در این حوزه،  بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi