کد خبر : ۴۷۲۵۴۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵
رئیس سازمان میراث فرهنگی در اراک: زیرساخت‌های ارتباط استان‌های کشور در حوزه گردشگری باید تقویت شود

مقیم/معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با بیان اینکه زیرساخت‌های ارتباط استان‌های کشور در حوزه گردشگری باید تقویت شود گفت: گسترش صنعت گردشگری از اولویت‌های اصلی دولت یازدهم است.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، زهرا احمدی‌پور شامگاه پنجشنبه در نشست با فعالان عرصه صنعت گردشگری استان مرکزی که در هتل امیرکبیر اراک برگزار شد با اشاره به نقش این‌گونه اصناف در توسعه صنعت گردشگری اظهار داشت: وجود زیرساخت‌های مناسب که سبب جذب گردشگران شود از اهمیت بالایی برخوردار است و خدماتی که صنوف مرتبط با توسعه گردشگری ارائه می‌دهند در ارتقای سطح امنیت ذهنی گردشگران تاثیر دارد و در غیر این صورت سفر ممکن نیست.

وی افزود: مجموع این اقدامات کمک موثری به گسترش صنعت گردشگری می‌کنند و نیازمند حمایت دولت هستند تا بتوانیم شاهد توسعه و گسترش این بخش مهم باشیم.

احمدی‌پور تصریح کرد: دولت کنونی توجه ویژه‌ای به گسترش صنعت گردشگری دارد که مصداق این گفته در ملاقات استانداران با رئیس جمهور مشهود است زیرا رئیس جمهور در این دیدارها جویای وضعیت گردشگری و میراث فرهنگی تمامی استان‌ها هستند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور ادامه داد: گسترش صنعت گردشگری، افزایش درآمد صنایع دستی و موارد دیگر را به دنبال دارد که دستیابی به این خصلت‌ها نیازمند حرکتی جدی است.

وی عنوان کرد: سازمان گردشگری با تمامی صنوف و بخش‌های خصوصی حوزه‌های مرتبط این بخش در ارتباط است و در نظر داریم ظرف یک‌ماه آینده به جمع‌بندی واحدی برسیم تا بر اساس آن راه‌حل‌های لازمه را ارائه دهیم.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در راستای گسترش این صنعت باید از حمایت و تسهیلات بانک‌ها استفاده کنیم و به زیرساخت‌های صنعت گردشگری تسهیلات لازمه را اعطا کنیم.

احمدی‌پور بیان کرد: برای استفاده از ظرفیت‌های غیرنفتی و سایر موارد ناچار به تقویت صنعت گردشگری هستیم و این گفته به آن معنا نیست که راهی برای پیشرفت نداریم بلکه باید از این ثروت طبیعی که در اختیار داریم نهایت استفاده را داشته باشیم.

وی افزود: کشور ما هرآنچه که در ابعاد مختلف گردشگری می‌گنجد را در دل خود جای داده و ما موظفیم که پاسدار این ثروت باشیم زیرا این ثروت ظرفیت تبدیل شدن به سرمایه‌ای عظیم و اشتغال‌زا را دارد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور ادامه داد: استان‌های سطح کشور به هرمیزان که از یکدیگر شناخت داشته باشند به یکدیگر نزدیک می‌شوند و فعالان این عرصه موظفند که این تصویر مثبت را فراهم کنند و دولت نیز آنها را در این زمینه حمایت می‌کند.

احمدی‌پور عنوان کرد: تقویت گردشگری داخلی سبب اتصال استان‌ها به یکدیگر و تقویت زیرساخت‌ها می‌شود که باید در این راستا اقدام اساسی و اجرایی صورت بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین بخش استان مرکزی را معابر تشکیل داده‌اند و نباید از این ظرفیت تنها در عرصه تردد استفاده کرد بلکه باید زمینه‌ای فراهم ساخت که عابران در این منطقه توقف داشته باشند و از پس این توقف ایجاد درآمد داشته باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور بیان کرد: مطمئن باشید که معضلات موجود در این زمینه پیگیری و برطرف می‌شود و باید درنظر داشته باشیم که سال 2017 به عنوان سال گردشگری منصوب شده و باید به دنبال آن باشیم که ایران چندمین مقصد گردشگری کدام مناطق می‌‌شود.

احمدی‌پور افزود: ورود گردشگر خارجی و توسعه گردشگری داخلی اشتغال و انسجام را به دنبال دارد و دولت از مسیر تعامل این صنعت را به مسیر سوق می‌دهد.

وی ادامه داد: اینکه دستگاه‌ها به تکالیف خود واقف باشند تولید ثروت را به دنبال می‌آورد، بسیاری از مصوبات این حوزه نیازمند یادآوری به دستگاه‌های مربوطه هستند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : زهرا احمدی‌پور     |     استان مرکزی     |     گردشگری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi