کد خبر : ۴۷۲۴۶۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
مدير کل اتباع سازمان تامين اجتماعي: پوشش بيمه اي اتباع خارجي مقيم و ايرانيان خارج از کشور مهمترين ماموريت هاي اداره کل اتباع است

مقیم/مدير کل اتباع سازمان تامين اجتماعي با بيان اينکه ماموريت اصلي اين اداره کل بر سه بخش اصلي پايه ريزي شده است، گفت: پوشش بيمه اي اتباع خارجي که در ايران مقيم هستند، پوشش بيمه اي ايرانيان مقيم خارج از کشور و انعقاد توافقنامه هايي بين کشور ايران و ديگر کشورها از ماموريت هاي اداره کل اتباع است.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاري آريا، حسين جودکي در جلسه شوراي اداري استان کرمان گفت: اداره کل اتباع بر اساس يک نياز خاص تشکيل شد و ايجاد اين اداره کل با شرايط خاص خود کار سخت و جديدي بود که الگويي نداشت و فرآيندها و ابزارهاي کاري که بايد تدارک مي ديديم و از صفر شروع مي کرديم.
وي از مراجع، نهادها و ادارات تصميم گير مرتبط با اتباع به وزارت کشور، وزارت اطلاعات، پليس بين الملل، کميسارياي عالي و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي  اشاره کرد و جامعه هدف اصلي اين اداره کل را اتباع خارجي که مجوز اقامت و اشتغال دارند دانست.
مدير کل اتباع سازمان تامين اجتماعي مهمترين استراتژي ورود سازمان به بحث اتباع خارجي را ماده 5 قانون تامين اجتماعي دانست که براي سازمان الزام آور است بيان کرد.
مدير کل تامين اجتماعي کرمان گفت: ٣ميليون و ٥٠ هزار نفر جمعيت اين استان است که بالغ بر 43درصد اين جمعيت تحت پوشش تامين اجتماعي هستند.
علي حسيني افزود: در استان کرمان با 26 شعبه اصلي ،13 شعبه اقماري و 3 کارگزاري تامين اجتماعي در حال ارائه خدمت به جامعه هدف هستيم.
وي ادامه داد: در اين استان بالغ بر95 هزار مستمري بگير از تعهدات بلند مدت سازمان استفاده مي کنند که مبلغ پرداختي تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت سازمان بيش از 100 ميليارد تومان است.
حسيني تعداد بيمه شدگان تامين اجتماعي استان کرمان را 435 هزارنفر اعلام کرد و افزود: از اين تعداد 293 هزار نفر بيمه شده اجباري در 43 هزار گارگاه فعال اشتغال دارند.
مدير کل تامين اجتماعي استان کرمان راهبردهاي اصلي سازمان را قانون گرايي، پاسخگويي ، برنامه محوري و پاکدستي بر شمرد و تصريح کرد: در استان هم برنامه ها و اقدامات را برهمين معيار ها پيش مي بريم و سعي شده با افزايش 100درصدي دوره هاي آموزشي در ارائه خدمات وحدت رويه بوجود آوريم و براي اين کار ضمن توجه به قوانين و مقررات، فرآيندهاي کاري را تعريف کنيم.
وي تصريح کرد: همکاران بايد مسلط به قوانين و مقررات ، بخشنامه ها و دستورالعمل ها و با سياست هاي سازمان همراه باشند و در مراجعي که قرار است براي سازمان تصميم گيري کنند مخصوصا نمايندگان مجلس تعامل سازنده اي داشته باشند.
حسيني تعداد  اتباع خارجي داراي کارت اشتغال در استان کرمان را 14 هزار نفر اعلام کرد و افزود: تعداد  بيمه شده اتباع در استان  830 نفر است  که از اين تعداد  85 نفر بيمه حرف و مشاغل آزاد هستند.
مدير کل تامين اجتماعي کرمان به بخشودگي جرائم بيمه اي کارفرمايان نيز اشاره کرد و گفت: در بخشودگي جرائم شرايط سهل و آسانتر شده است و در استان کرمان از مجموع 52 هزار کارفرماي بدهکار بالغ بر 350 ميليارد تومان بدهي معوق وجود دارد که بالغ بر 100 ميليارد آن جرائم است که با تحقق دستور العمل بخشودگي اين مبلغ جريمه مي تواند به رونق اقتصادي استان بيايد .
حسيني تعداد درخواست هاي بخشودگي را در استان در مرحله اول بخشودگي کارفرمايان خوش حساب 14هزار و 300 مورد عنوان و تصريح کرد: از اين تعداد فقط 4هزار پرونده به کميته استاني ارسال و تعيين تکليف شده و مابقي درخواستها که بيش از 10 هزار مورد است را بزودي تعيين تکليف خواهيم کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اتباع خارجي مقيم     |     پوشش بيمه اي     |     حسين جودکي     |     ايرانيان خارج از کشور     |     کرمان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi