کد خبر : ۴۷۲۴۲۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
رئیس اتاق بازرگانی اراک: اتاق بازرگانی استان مرکزی و اتاق بازرگانی چین تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

مقیم/رئیس اتاق بازرگانی اراک گفت: اتاق بازرگانی استان مرکزی و اتاق بازرگانی چین تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، محمدرضا جعفری شامگاه دوشنبه در جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی که که باحضور رئیس اتاق بازرگانی چین در استانداری اراک برگزار شد با اشاره به توسعه روابط اقتصادی استان مرکزی با کشور چین اظهار داشت: برای توسعه روابط ایران و چین ظرفیت‌های مناسبی وجود دارد، قدمت راه ابریشم و روابط خوب سیاسی بین ایران و چین بیان‌گر این مهم است.

وی افزود: روابط خوب استان مرکزی با اتاق بازرگانی چین مسبوق به سابقه است و در صد و بیستمین نمایشگاه، توافق‌نامه همکاری بین اتاق بازرگانی استان مرکزی و اتاق بازرگانی چین منعقد شد که در آنجا تفاهم نامه‌ای هم با ایرانیان مقیم چین منعقد گردید که آنها هم به عنوان حلقه واسطه این روابط به فعالیت بپردازند.

رئیس اتاق بازرگانی اراک تصریح کرد: با توجه به اینکه در پساتحریم فضای جدیدی بر اقتصاد ایران حاکم شد پیشنهاد کار مشترک بین تجار و صنایع استان مرکزی به عنوان استان صنعتی با چین از مهمات است.

جعفری با تاکید بر ظرفیت های خوب استان مرکزی گفت: در این همکاری سرمایه‌گذاری مشترک دو طرف قرارداد به منافع خود می‌رسند، اراک به عنوان یک شهر دانشگاهی و صنعتی بستر مناسبی برای نیروی کار متخصص است.

وی بیان کرد: بهترین دسترسی راه‌های کشور متعلق به شهر اراک است که محل تلاقی راه‌های شمال به جنوب و شرق به غرب است که بهترین ترانزیت برای صادرات را به خود اختصاص داده است.

رئیس اتاق بازرگانی اراک با اشاره به اینکه بزرگترین بازار مصرفی کشور یعنی تهران در جوار این استان است بیان کرد: در اتاق بزرگانی استان مرکزی همه امکانات لازم از جمله مشاوره برای خدمت رسانی به تجار چین برای سرمایه گذاری در استان مرکزی فراهم است و آماده پذیرایی هیئت‌های بزرگ اقتصادی چین هستیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi