کد خبر : ۴۷۲۳۶۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵
فرمانده نیروی دریایی ارتش: ناوگروه چهل و چهارم ‌ایران ‌هم‌اکنون در آفریقا حضور دارد‌

مقیم/فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ناوگروه چهل و چهارم ۱۵ مهر ماه ایران را ترک کرده و هم‌اکنون در آفریقا حضور دارد و در نزدیک‌ترین زمان ممکن احتمالا ۱۵ اسفند وارد ایران می‌شود.

به گزارش مقیم و به نقل از روابط عمومی منطقه یکم امامت نداجا، امیردریادار حبیب‌الله سیاری در چهارمین همایش ملی طب پیشگیری که در سالن همایش ناوگان جنوب کشور برگزار شد، با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش برای حضور قدرتمند در دریا نیازمند نیروی انسانی توانمند و سالم است، اظهار داشت:  سلامت پرسنل، کارکنان و خانواده کارکنان از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به رشد چشمگیر در بعد تجهیزات پزشکی و درمانی بیان‌ داشت: با احداث مراکز درمانی و به خدمت‌گیری کادر پزشکی مجرب از توانمندی خوبی در حوزه بهداشت و درمان برخوردار هستیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه دسترسی به دریا برای هر کشوری از اهمیت خاصی برخوردار است، تصریح‌کرد:  توسعه گردشگری، بهره‌گیری از انرژی‌های نو، غذا، تجارت، اقتصاد بخشی از ظرفیت‌های دسترسی به دریا است.

امیردریادار سیاری با اشاره به عدم بهره‌مندی مناسب از ظرفیت دریا گفت: مقام معظم رهبری فرمودند سیاست‌های استکباری در گذشته ما را از دریا دور کرده و باید دوباره به عرصه دریا و آب‌های بین‌المللی دسترسی داشته باشیم.

وی، دریا را منبع قدرت و ثروت خواند و اذعان‌داشت: برای کسب قدرت و ثروت باید به دریا دسترسی داشت، اما دستیابی به قدرت نباید موجب ایجاد ترس و وحشت سایر کشورها شود بلکه باید در راستای تلاش برای برقراری امنیت و ثبات کشور باشد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح‌کرد: مقام معظم رهبری بازگشت به دریا را مطرح کرده‌اند و نیروی دریایی ارتش با بهره‌گیری از نظریه بازگشت، در سال‌های اخیر در آب‌های دور و بین‌المللی حضور یافته و در سواحل مکران مستقر شده است.

امیردریادار سیاری به حضور ناوگروهای ارتش در ماموریت‌های بلند مدت اشاره داشت و گفت: ناوگروه چهل و چهارم 15 مهر ماه ایران را ترک کرده و هم‌اکنون در آفریقا حضور دارد و در نزدیک‌ترین زمان ممکن احتمالا 15 اسفند وارد ایران می‌شود.

وی بیان‌کرد: حضور 5 ماهه در دریا نیازمند تدابیر ویژه بهداشتی و درمانی برای پرسنل و کارکنان است تا بتوانند به لحاظ شرایط روحی، روانی و جسمی در شرایط مطلوب باشند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ناوگروه چهل و چهارم ‌     |     امیردریادار حبیب‌الله سیاری     |     آفریقا     |     بندر عباس     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi