کد خبر : ۴۷۲۱۷۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
بزرگترین پل پیاده‌رو بتونی کشور در شیراز افتتاح می‌شود

مقیم/معاون فنی و عمرانی شهردار شیراز از بهره‌برداری بزرگترین پل پیاده‌رو بتونی کشور در تقاطع غیرهم‌سطح سرداران تخت جمشید خبر داد.

به گزارش مقیم به نقل از تسنیم، آرش فرج‌زاده اظهار داشت: ساخت این پل از مهرماه سال 92 آغاز شده و در حال حاضر نیز مراحل پایانی ساخت آن در حال انجام است و دهه‌ مبارک فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه، این طرح شاخص شهری است یک کیلومتر طول دارد بیان کرد: پنج رمپ در این پل نصب است که می‌تواند رفت و آمد را برای پنج منطقه اطراف این پل تسهیل کند.

معاون عمرانی شهردار شیراز تصریح کرد: با بهره‌برداری از این پل علاوه بر کاهش بار ترافیکی، مسیر چهار منطقه شیراز را به هم وصل کرده و ترافیک موجود در این مسیر را برمی‌دارد.

فرج‌زاده گفت: در این تقاطع غیرهم‌سطح علاوه بر مسیرعبور و مرور خودرو و پیاده‌‌رو در سه سطح، مسیر دوچرخه‌سواری نیز برای شهروندان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه تقاطع‌ها و بزرگ‌راه‌ها در راستای تکمیل رینگ‌های شهری ایجاد می‌شود گفت: برای ساخت تقاطع بزرگ غیرهم‌سطح سرداران به تخت جمشید بیش از 75 میلیارد تومان هزینه شده با بهره‌برداری از آن رینگ ترافیکی شرق به غرب شیراز تکمیل می‌شود.

معاون فنی و عمرانی شهردار شیراز با بیان اینکه شیراز در سال‌های اخیر بزرگترین عملیات توسعه عمرانی خود را تجربه می‌کند گفت: هم اکنون در شیراز 33 پروژه شاخص عمرانی فعال بوده و همکاران ما را در بیش از 400 نقطه کارگاهی مشغول عملیات عمرانی هستند.

وی با اشاره به اینکه افتتاح تمام پروژه های شاخص عمرانی تا پایان سال جاری در دستور کار قرار گرفته و شهروندان شیرازی سال 96 را سال شکوفایی توسعه شهری شیراز خواهند دید تصریح کرد: پروژه‌های عمرانی سطح شهر شیراز شامل سه گروه تقاطع‌های غیرهم‌سطح، پروژه پارک‌های بزرگ، فضاهای شهری و  پروژه های فرهنگی هستند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پل پیاده‌رو     |     آرش فرج‌زاده     |     بزرگترین     |     شیراز     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi