کد خبر : ۴۷۲۱۷۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
ایران یکی از قدرت‌های بلامنازع پرورش اندام در دنیا است

مقیم/ایلام/رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور گفت: ورزشکاران ایرانی در رشته پرورش اندام حرف اول را در جهان می زنند، در واقع می توان گفت که ایران یکی از قدرت‌های بلامنازع این رشته ورزشی در دنیا است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، ناصر پورعلی فرد اظهار کرد: در سه سال گذشته ورزشکاران ایرانی در مجامع جهانی و آسیایی توانستند با اقتدار سه بارعنوان قهرمانی جهان و آسیا را در رشته پرورش اندام کسب کنند.
وی با اشاره به جایگاه رشته پرورش اندام در ایران افزود: هم اکنون بیش از 12 هزار باشگاه بدنسازی در ایران وجود دارد که اگر به طور میانگین در هر باشگاه حدود 100 نفر به فعالیت بپردازند می توان گفت یک میلیون و200 هزار نفر در کشور به صورت همگانی در رشته پرورش اندام فعالیت دارند.
رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور یادآور شد: در حال حاضر رشته پرورش اندام تنها مختص یک استان و یا شهر نیست بلکه در سطح کشور و در همه استان ها قهرمانان بزرگی داریم که خود این مساله نشان دهنده پیشرفت این رشته ورزشی در ایران است.
پورعلی فرد در خصوص میزبانی رقابت های جهانی نیز گفت: در این خصوص به دنبال رفع موانع موجود برای میزبانی این رقابت ها هستیم چرا که محدودیت هایی وجود دارد که به ما اجازه برگزاری همزمان مسابقات بانوان و آقایان را نمی دهد اما پیشنهاد برگزاری رقابت‌های بانوان را به صورت جداگانه داده‌ ایم.
وی اضافه کرد: تلاش می کنیم تا از طریق هیات رئیسه فدراسیون آسیایی و جهانی بدنسازی و پرورش اندام زمینه لازم برای اینکه رقابت های بانوان جدا از آقایان همانطور که در سال 89 برگزار شد، را فراهم کنیم.
رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور افزود: با توجه به جایگاه بالایی که فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران در فدراسیون جهانی دارد در آینده‌ نه چندان دور، بار دیگر برای میزبانی رقابت های جهانی اقدام خواهیم کرد.
پورعلی فرد در خصوص حضور این رشته ورشی در المپیک گفت: در این خصوص یک سیاستگذاری در سطح جهانی وجود دارد ولی رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام با تمامی کشورها سفر کرده و ملاقات هایی با مسئولان آنها داشته اما نتیجه، فعلا اعلام نشده است.
رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور روز دوشنبه برای حضور در نشست مجمع انتخاب رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام ایلام به این استان سفر کرده بود.

عکس خبر تزئینی میباشد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بلامنازع     |     ناصر پورعلی فرد     |     پرورش اندام     |     ایلام     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi