کد خبر : ۴۷۲۱۶۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵
با حضور در سفارت ایران در باکو الهام علی اف: روابط ایران و آذربایجان میراث به یادماندنی آیت الله هاشمی است

مقیم/رئیس جمهور آذربایجان همچنین با اشاره به نقش مهم آیت الله هاشمی در توسعه روابط ایران و جمهوری آذربایجان گفت: وی میراث به یادماندنی به جا گذاشت و مردم ایران نیز برای فعالیتهای وی ارزش زیادی قائل هستند.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان عصر سه شنبه با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو دفتر یاد بود آیت الله هاشمی رفسنجانی را امضا کرد.

رئیس جمهوری آذربایجان در این دفتر یاد بود از آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان سیاستمدار عاقل و دور اندیش یاد کرد و نقش مهم و تلاش‌های ایشان همراه با حیدر علی اف رئیس جمهوری فقید آذربایجان در راستای برقراری و گسترش روابط دوستی و برادری دو کشور را مورد اشاره قرار داد.

به این گزارش، الهام علی اف درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را ضایعه‌ای بزرگ دانست و به دولت و مردم ایران تسلیت گفت.

رئیس جمهوری آذربایجان همچنین درگفت وگو با خبرنگاران با اشاره به نقش مهم آیت الله هاشمی رفسنجانی در توسعه روابط ایران و جمهوری آذربایجان گفت: وی میراث به یادماندنی به جا گذاشت و مردم ایران نیز برای فعالیتهای وی ارزش زیادی قائل هستند.

الهام علی اف با اشاره به این که مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره از گسترش روابط ایران و جمهوری آذربایجان حمایت می‌کرد، گفت: ایشان با حیدر علی اف رئیس جمهوری فقید آذربایجان دوستی نزدیک داشت و هر دو سیاستمدار پل روابط دوستی را بنا نهادند و یک ریشه سالم در مناسبات دو کشور ایجاد و تلاش کردند تا روابط فیمابین در شرایط دوستی توسعه یابد.

رئیس جمهوری آذریجان دیدارهای خود با آیت الله هاشمی رفسنجانی در سفر به ایران را خاطرنشان کرد و گفت: این دیدارها برای من خیلی تاثیر گذار و تجربه خیلی خوبی بود.

الهام علی اف افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی بعنوان سیاستمدار مدبر برای توسعه روابط دو کشور کارهای زیادی را انجام داد.

رئیس جمهوری آذربایجان گفت: من هم از این به بعد سعی می‌کنم از طرف خودم و در همکاری با همتای ایرانی روابط دوستانه و برادرانه جمهوری آذربایجان و ایران هر چه بیشتر گسترش یابد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : الهام علی اف     |     ایران و آذربایجان     |     آیت الله هاشمی رفسنجانی     |     باکو     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi