کد خبر : ۴۷۲۱۳۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵
طراحی سامانه جمع آوری اطلاعات دانش آموختگان خارج از کشور

مقیم/دبیر چهارمین همایش دانش آموختگان خارج از کشور از طراحی یک سامانه برای جمع آوری اطلاعات دانش آموختگان خارج از کشور خبر داد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، مسعود حکیم جوادی دبیر چهارمین همایش دانش آموختگان خارج از کشور صبح امروز در نشستی مطبوعاتی به جزییات این همایش پرداخت و گفت: چهارمین همایش دانش آموختگان خارج از کشور پنجم اسفند ماه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.

وی افزود: این همایش نسبت به همایش های قبل یک تفاوت دارد و آن این است که خود تشکل های دانش آموختگان درگیر برگزاری همایش شدند و از بین تشکل های موجود انجمن فارغ التحصیلان شبه قاره هند مسئولیت برگزاری این همایش را بر عهده گرفت.

حکیم جوادی تصریح کرد: تاکنون ۱۰ جلسه تخصصی توسط چهار کارگروه پزشکی و پیراپزشکی، فنی و مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی تشکیل و مقرر شده است یک دبیرخانه دائم تشکیل شود تا دستاوردهای این همایش در آن دبیرخانه پیگیری شود.

دبیر چهارمین همایش دانش آموختگان خارج از کشور ادامه داد: این همایش در یک روز برگزار می شود و بعد از سخنرانی افتتاحیه چهار سالن جانبی برای کارگروه ها و مسئولان آنها تشکیل می شود تا مسائل و موارد مربوط به خود را در آنجا ارائه دهند و بعدازظهر همان روز کارگروه ها مطالبی که ارائه شده است را گزارش می کنند.

حکیم جوادی دامه داد: امسال کانون اسلامی فارغ التحصیلان شبه قاره هند برگزاری این همایش را تقبل کرده است و سال های آینده تشکل های دیگر این کار را انجام خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: فارغ التحصیلان ایرانی خارج از کشور تا پایان بهمن ماه فرصت دارند که برای حضور در این همایش ثبت نام کنند و در حال حاضر حدود ۸۵ هزار نفر از دانشجویان ایرانی از شبه قاره هند فارغ التحصیل شده اند.

دبیر چهارمین همایش دانش آموختگان خارج از کشور همچنین در ادامه از طراحی یک سامانه خبر داد که اطلاعات دانش آموختگان خارج از کشور قرار است در فراخوانی در این سامانه قرار داده شود تا فارغ التحصیلان خارج از کشور بتوانند از این سامانه بهره برداری کنند و این سامانه در روز همایش رونمایی خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسش در خصوص تعداد تشکل های دانشجویی خارج از کشور نیز گفت: ۴۵ تشکل دانشجویی انجمن اسلامی در قالب اتحادیه در اروپا، ۸ تشکل دانشجویی انجمن اسلامی در قالب اتحادیه در شبه قاره هند و شرق آسیا، ۱۰ انجمن اسلامی در کشورهایی مانند مالزی، چین، تایلند فعالیت دارند و از نظر تعداد با توجه به جمعیت دانشجویی متفاوت هستند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دانش آموختگان خارج از کشور     |     مسعود حکیم جوادی     |     اطلاعات     |     سامانه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi